A madárinfluenza terjedése indokolja, hogy drágább a tojás a magyarországi üzletekben, készlethiánytól viszont nem kell tartani: a hazai élelmiszerpiac stabil, az áruellátás pedig folyamatos – mondta az Economxnak Vámos György.
Szerző(k): Thurzó KatalinHatalmas sávban közlekedett a forint, megint szállította a kötelező pozitív meglepetést az OTP. Kamatot vágott a Fed, kilőtt a Bitcoin. Az Economx heti makrogazdasági-tőkepiaci összefoglalója.
Szerző(k): S. V.A héten közel 27 százalékkal emelkedtek a vállalat értékpapírjai.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz elemzői konszenzusnál jóval többet erősödött a Michigani Egyetem fogyasztói hangulatindexe.
Szerző(k): Gulyas ÁbelDonald Trump a várakozásokkal ellentétben könnyedén behúzta az amerikai elnökválasztást, sőt, a republikánusok is minden fronton taroltak. Orbán Viktor magyar miniszterelnök mindent erre tett fel, „békeköltségvetés” készült, a kormánynak nem volt B terve – idáig rendben is volnánk, ez bejött. Viszont a németek már megkongatták a vészharangot, és ha a német ipar „letérdel”, akkor nagy bajba kerül a magyar gazdaság.
Szerző(k): Károly GáborA madárinfluenza gyors terjedése nemcsak Európában, hanem az Egyesült Államokban is egyre aggasztóbb.
Szerző(k): T. E.A légzsákok meghibásodása miatt több mint 114.000 amerikai jármű kivonásáról dönt a Volkswagen.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz Egyesült Államok szerepe a világgazdaságban, azon belül is a Bretton Woods-i rendszer fontossága mind a mai napig érezhető. Ez anno válasz akart lenni a nagy világgazdasági válságra, a világháborúkra és a világkereskedelem széttöredezettségére vagy inkább az USA érdekeit szolgálta? Egyáltalán el lehet ezt így különíteni? Erről beszélgettünk.
Szerző(k): Horváth DávidDrámai hatásokkal számolnak Németországban az új amerikai elnök tervezett kereskedelempolitikája miatt: az EU legnagyobb gazdaságában milliárdos veszteségeket, tömeges elbocsátásokat, a befektetések zuhanását és az autóipar mélyülő válságát vetítik előre, ami a magyar GDP-re is hatással lesz.
Szerző(k): Thurzó Katalin