Magyarországon nagyjából 3,5 millió felnőtt játszik kisebb-nagyobb rendszerességgel ilyen játékokkal, évente 80 milliárd forintot költenek csak a digitális sportokra.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA gyűjtők mindent megadnának a különleges példányokért, és ez a retro játékkonzolok esetében is igaz.
Szerző(k): Zádori BenceA romantika és a krimi sosem mennek ki a divatból a könyvek esetében sem, ám ennek ellenére apad a rendszeresen olvasók aránya. Mit lehetne ez ellen tenni? Tegyi Tímea könyvkiadói kommunikációs szakemberrel erről is beszélgettünk az Economx podcast adásában.
Szerző(k): Horváth TiborAz ázsiai országban fejlesztett Black Myth: Wukong globálisan a legnagyobb bevételt hozó videojátékként zárta az augusztust.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA 80-as évektől már betört a lakásokba a videójáték, ami alapvetően forgatta fel a fiatalok életét. Azóta pedig fényévnyi fejlődés történt, ám ez nem járt együtt az agyi kapacitás növekedésével. Az Economx podcast adásában Duró Zsuzsanna tehetségfejlesztési szakértővel a játékfüggőségről beszélgettünk.
Szerző(k): Horváth TiborAz IKEA valódi embereknek fizetne, hogy új virtuális áruházában dolgozzanak.
Szerző(k): Kiffer AnnaJapán meg akarja négyszerezni manga-, anime- és videojáték-exportját, hogy 2033-ra elérje a 118 milliárd dollárt (mintegy 42,5 ezermilliárd forint) – jelentette be a tokiói kormány.
Szerző(k): Horváth TiborA spekulációk alapján a videojáték-kiskereskedő cég részvényei ismét emelkedésnek indulnak, miután a 2021-es tőzsdei rövidzárlatot inspiráló személy, Keith Gill hatalmas pozíciót tölt be a vállalatban.
Szerző(k): Zádori BenceBár Magyarországon az elmúlt két évben tapasztalt növekedéshez képest idén mérsékeltebb eredményeket várnak a szakemberek, a piac így is több milliárd forinttal fog bővülni. Utánpótlásban pedig nincs hiány, tavaly a heti átlagos játékidő már 6 óra volt, 2018-ban még csak 3,5 órát mutatott ez az adat, ráadásul a játékosok forintok tízezreit fizethetik ki akár egy hétvége alatt is.
Szerző(k): Drávucz Péter