Júniusban pályázhat integrált villamosenergia-tárolók kiépítéséhez vissza nem térítendő támogatásra a rendszerüzemeltető és minden elosztó társaság. A kiírás 58 milliárd forintos keretösszege legkésőbb 2025 nyarára megvalósuló fejlesztésekben hasznosulhat.
Szerző(k): Varga CsengeA jelentés szerint 2022 második fél évében a gázért Európában Magyarország után Horvátországban és Szlovákiában kellett a legkevesebbet fizeni.
Szerző(k): Horváth TiborA hálózat „nem térdelhet le” az újfajta kihívások előtt, ám ahhoz, hogy ez így legyen, nagyon sok feladatot kell elvégezni – fogalmazott a Napi.hu-nak adott interjúban Németh Csaba, a villamosipari- és energetikai létesítmények tervezésével és kivitelezésével foglalkozó Forest-Vill Kft. ügyvezetője. Szerinte idővel eljutunk oda, hogy nem lehet majd több megújuló energiát a hálózatba engedni, tárolni kell majd, ekkor pedig az összes napelemes cég meg akarja majd lovagolni a következő nagy boomot – mindenki energiatárolót fog építeni, akár a lakosság számára is.
Szerző(k): Károly GáborRendkívüli energiamegtakarításról számolt be a közigazgatásért felelős államtitkár.
Szerző(k): EconomxEgy koreai kutatócsoport friss fejlesztése lehetővé teszi, hogy a víz tisztításával egyidejűleg energiát is termelhessünk.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraMódosították a Magyar Közlönyben a hivatalos kormányrendelet, ami szerint rezsicsökkentést vezet be a kormány május 1-től a veszélyhelyzet ideje alatt az egyetemes szolgáltatásra jogosultak számára.
Szerző(k): Varga CsengeA kormányzati szigorítások mértékétől függően, az időjárási és naptári hatásokat kiszűrve, napi 1–9 százalékkal kevesebb áramot fogyasztott egy európai állam a koronavírus-járvány ideje alatt. A napon belüli ingadozás akár a 13 százalékos csökkenést is elérte, a változások ráadásul azonos módon érintették az egyes tagországokat, de elsősorban akkor jelentkeztek, amikor jelentősebb szigorításokra került sor.
Szerző(k): Varga CsengeFebruár végéig dönthetnek a rögzített áramárakra váltásról az intézmények.
Szerző(k): EconomxA háború hatására az energiaárak 300-500 százalékkal emelkedtek, a gyógyfürdők negyede az időszakos bezárás mellett döntött, mondta az Utazás Kiállítás Egészségturizmusról szóló konferenciáján Kántás Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség elnöke. A budapesti gyógyfürdők köszönik jól vannak, de azért nekik is újra kellett gondolniuk a költségvetésüket.
Szerző(k): Koncsek Rita