Nagyon úgy tűnik, hogy komoly gondok vannak a kínai új-selyemút projekttel. Sok fejlődő ország vett fel ehhez köthető hiteleket, azonban a kínai állam szerepvállalása miatt emiatt nehézzé vált a megegyezés a hitelezőkkel most, hogy sok ország csődközeli helyzetbe került.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHa listába szedjük, milyen gazdasági jelenségeket láthatunk manapság a világgazdaságban, akkor elkerülhetetlenül úgy érezhetjük, hogy ezt már láttuk valamikor, mégpedig az 1970-es években. Az infláció, a szegény országok eladósodása és szociális leépülés jellemezte azt a korszakot, továbbá az óriási bizonytalanság, a jövő teljes kiszámíthatatlansága.
Szerző(k): Komócsin SándorA Világbank szerint a magyar gazdaság az idén 4,6 százalékkal, jövőre 3,8 százalékkal, 2024-ben pedig 3,4 százalékkal bővül - derül ki a világszervezet kedden publikált globális gazdasági előrejelzéséből.
Szerző(k): Tér DiánaA Világbank kedden közzétett előrejelzésében felfelé módosította az idei évre várható román gazdasági növekedést, amely az új prognózis szerint várhatóan 2,9 százalék lesz.
Szerző(k): Tér DiánaA Világbank 30 milliárd dollárt különít el a globális élelmezésbiztonság megerősítését célzó különböző projektekre - áll a szervezet szerdán kiadott közleményében.
Szerző(k): Szabó DánielAz Európai Bizottság 2,6 százalékos román gazdasági növekedésre számít az idén - mindezt azok után, hogy korábban jóval nagyobb arányú bővülést prognosztizáltak. Akárcsak az IMF és a Világbank - írta meg az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánEgyetlen hónap alatt 15 százalékkal drágult a tojás a hazai boltokban. Áprilisban már átlagosan 588 forintba került tíz darab tojás a KSH adatai szerint. Idén már nem lesznek olcsóbbak a kenyér, a hús és a tejtermékek sem, véli Raskó György agrárközgazdász, aki szerint 70-80 forintig emelkedhet a tojás darabonkénti ára - hangzott el az RTL Híradóban.
Szerző(k): Domokos ErikaAz orosz-ukrán háború ötven éve nem látott szakadást okoz a nyersanyagok világpiacán, beleértve az élelmiszer-alapanyagokat is, ami párosul az Észak-Amerikában és Kínában kialakult kedvezőtlen időjárással, miközben a kieső gabonaimportot a legnehezebb pótolni. Az árak évekig magasan maradhatnak, amit annál nehezebben viselnek el az emberek, minél szerényebb jövedelemből élnek.
Szerző(k): Komócsin Sándor