A szunnyadó szörnyetegek bármikor magukhoz térhetnek. Az izlandi Eyjafjallajökull, a Kanári-szigeteki Cumbre Vieja és a szicíliai Etna legutóbbi aktivitása intő jelként szolgálhat. Ráadásul a Nápolyhoz közeli Campi Flegrei szupervulkán, sőt a Vezúv is is épp erőt gyűjt a kitörésre.
Szerző(k): EconomxHárom hónapos szünet után újra kitört a Hawaii szigetén található Kilauea, a világ egyik legaktívabb vulkánja – jelentették be az amerikai földtani intézet (USGS) hawaii vulkánfigyelő szolgálatának kutatói.
Szerző(k): Varga CsengeAz 5450 méter magas Popocatépetl Mexikó egyik legaktívabb tűzhányója. Hétfőn Mexikóváros repülőterén is számos késés, illetve járatkiesés volt.
Szerző(k): Horváth TiborEgy nemzetközi kutatócsoport, a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) munkatárásának közreműködésével, újabb bizonyítékokat talált annak alátámasztására, hogy a mai Kárpát-medencében 14,4-18,1 millió évvel ezelőtt történt nagy erejű robbanásos vulkánkitörések során jelentős mennyiségű vulkáni anyag került a felszínre.
Szerző(k): Varga CsengeAz oroszországi Kamcsatka-félszigeten kitört Sivelucs vulkán tíz kilométeres hamufelhőt lövel ki a légkörbe, ami gondokat okozhat a légi közlekedésben – figyelmeztettek rá orosz geológusok. Hasonlóképpen tíz kilométer magas hamu- és füstfelhőt okádott a levegőbe a félsziget másik vulkánja, a Bezimjannij.
Szerző(k): Varga CsengeAz elmúlt öt napban több száz földrengés rázta meg Új-Zéland északi szigetét; a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a rengések még hetekig folytatódhatnak.
Szerző(k): Varga CsengeA tűzhányó kráterén belül csütörtökön ismét folyékony láva tört a felszínre, alig egy hónappal a legutóbbi aktivitás megszűnését követően.
Szerző(k): Németh Tamás