Tovább nőtt az emberek közötti szakadék a jövedelmi helyzet alapján Németországban, emiatt sokan mostanra kiábrándultak a politikából és nem hisznek abban, hogy a parlamenti választásokon való részvételnek van bármi értelme.
Szerző(k): T. K.Donald Trump volt és újból megválasztott amerikai elnököt választotta az év emberévé a Financial Times. A londoni üzleti napilap szerint Trump az Egyesült Államok újabb kori történetének legdrámaibb visszatérését hajtotta végre négy évvel ezelőtti választási veresége óta. Eddig csak Grover Clevelandet választották meg két, nem egymást követő időszakra az Egyesült Államok elnökévé.
Szerző(k): L. K.Olaf Scholz abban is bízik, hogy a február 23-i előrehozott választásokat megnyeri, annak ellenére, hogy a felmérések szerint az ellenzéki konzervatívok masszívan vezetnek.
Szerző(k): V. G.Ismét az urnákhoz járultak volna a románok a hétvégén, ezúttal az elnökválasztás második fordulója apropóján. A román alkotmánybíróság azonban szinte az utolsó pillanatban lefújta az eseményt, és törölte az első forduló eredményét, valószínűleg orosz befolyásolás gyanúja miatt. Hogy mikor rendezik meg újra az első fordulót, még kérdőjeles, a szakértő szerint mindenesetre akár márciusig is kitolhatják.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennBukarest a román elnökválasztásba történő külföldi beavatkozási kísérletről tájékoztatta a szövetségeseit. A legfőbb ügyészség pedig eljárást indított a történtek kivizsgálására.
Szerző(k): Gulyas ÁbelÍgéretekben bővelkedő kampányidőszak zárult Írországban, az azonban, hogy ezeket meg is tudják-e valósítani, jelentős mértékben múlik Donald Trumpon, a novemberi amerikai elnökválasztás győztesén. Az amerikai politikus társaságiadó-csökkentéssel ránthatja ki a stabil alapot az ír gazdaság alól.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennKelemen Hunor, az RMDSZ elnöke arra számít, hogy a szociáldemokratákkal és a liberálisokkal együtt többségük lehet a romániai parlamentben.
Szerző(k): Gulyas ÁbelSikerrel mozgósított a parlamenti választás előtt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ), 6,5 százalékos támogatottság mellett ugyanis ismét bejutottak a bukaresti törvényhozásba. A szélsőjobboldali erők térnyerése és a parlamenti széttöredezettség nyomán pedig akár a kormánykoalíció tagja is lehet a párt. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint most egy dolog biztos: nehéz kormányalakítási folyamat kezdődhet a kialakult eredmény alapján.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz exit poll szerint 26 százalékot szerzett a kormányon lévő PSD, a második helyen a radikális Románok Egyesüléséért Szövetség végzett. Az RMDSZ a bejutási küszöbön billeg, hajszálon múlhat a magyar képviselet jövője Romániában.
Szerző(k): Vermes Ádám