Miután Donald Trump bejelentette, hogy mégsem vetne ki vámot egyes autóipari alkatrészekre, a nemzetközi befektetői hangulat is kedvezően alakult.
Szerző(k): Z. B.Egyre borúsabban látja az amerikai közvélemény a munkahelyek biztonságát az elkövetkezendő évekre. Az elmúlt hetek gazdasági eseményei olyan kételyeket hoztak, ami utoljára a pandémia időszakában volt jellemző.
Szerző(k): Kónya PolettAz Economxnak nyilatkozó szakértő szerint a 10 százalékos általános amerikai vám nemcsak fiskális manőver, a rendszert is átírja – és közben alig vesszük észre.
Szerző(k): Vígh GáborA 90 napnyi fellélegzés dacára a vámbizonytalansággal házaló amerikai elnök leszögezte, egyik ország sem szabadul a kereskedelmi vámoktól. A kínai elnök a protekcionista politika újragondolására szólított fel.
Szerző(k): Sándor ZoltánAz árrésstoppal megfűszerezett kiskereskedelem és az infláció adatai voltak a főszereplők az elmúlt héten, ha a hazai gazdaságot meghatározó eseményeket tekintjük. Ami viszont az előttünk álló napokban jön: az átlagos bruttó bérek alakulása és az építőipar számai kerülnek terítékre, mielőtt beköszönt a húsvét. Heti makrogazdasági összefoglaló.
Szerző(k): Sándor ZoltánMégsem mentesülnek az új amerikai vámok alól az elektronikai termékek a zömmel Kínából importált okostelefonoktól a számítógépekig, ellentétben számos érdekelt reményeivel.
Szerző(k): Sándor ZoltánÚjabb várt és váratlan fordulatok álltak be a vámháborúban. Kína és az Egyesült Államok egymás torkának esett, az Európai Unió egy vicsorgásig jutott, ami hirtelen vigyorgásba csapott, mikor Donald Trump amerikai elnök visszavonulót fújt, 90 napos szünetet rendelt el. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz Egyesült Államokba tavaly importált videojáték-konzolok, konyhai robotgépek és elektromos ventilátorok több mint háromnegyede Kínában készült.
Szerző(k): Economx