A keresetek rengeteg tényező befolyásolhatja az elemzők szerint. Az ugyanakkor már most látszik, hogy kik azok, akik határozottan kevés nyugdíjra számíthatnak.
Szerző(k): Z. B.A Pulzus kutatása szerint a többségnek a megfelelő bérezés, a jó munkahelyi légkör és emberi kapcsolatok, valamint a cég megbízhatósága, a hosszú távon való tervezés lehetősége is fontos egy munkahelyen. A véleményünket a témában azonban jelentősen befolyásolja, hogy demográfiailag milyen csoportba tartozunk.
Szerző(k): Vermes ÁdámMely országok adnak otthont a legképzettebb embereknek Európában? A rendelkezésre álló adatok szerint az európai kontinensen belül igencsak eltérő a felsőfokú végzettséggel rendelkező lakosság aránya.
Szerző(k): Hercsel AdélA magyar szakképzés dobogós helyen áll Európában, mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Hungexpón a Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján.
Szerző(k): Koncsek RitaHajszálnyit csökkent, de továbbra is nagyon magas Magyarországon a végzettség nélkül kilépő diákok aránya, tavaly a tanulók 11,6 százaléka hagyta abba az iskolát végzettség megszerzése nélkül.
Szerző(k): K. R.A brain drain, azaz „agyelszívás” a magasan képzett munkavállalók elvándorlását jelenti egy fejlettebb, magasabb életszínvonalat biztosító országba. Így humán tőkéjüket (tudásukat, képességeiket, kreativitásukat) egy másik gazdaságban kamatoztatják, serkentve ezzel a fogadó ország gazdaságát. Magyarországon a magasan képzettek elvándorlási rátája jelenleg közel 7 százalék.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraSzámos hazai vállalatnak okoz problémát, hogy vezető, vagy magas pozícióban lévő külföldi kollégáik papíron igazolt végzettség hiányában az új bevándorlási törvény alapján egy megítélés alá esnek a vendégmunkásokkal, így számos jogi hátrány érheti őket – mondták el az Economxnak a BLS-CEE Ügyvédi Iroda szakértői.
Szerző(k): Drávucz PéterFriss statisztikai adatok szerint közel kétszázezer forint a különbség az ország legszegényebb részein élők átlagkeresete és a fővárosban élők fizetése között.
Szerző(k): Koncsek RitaAz év elejével, azaz a tanév második félévétől életbe lép, és ezzel együtt módosul, hogy mostantól kik és milyen feltételekkel taníthatnak a hazai iskolákban.
Szerző(k): Economx