A Wikipédia minden évben közzéteszi azon cikkek listáját amelyekre a legtöbben kerestek rá. Nem meglepő, mi végzett az élen.
Szerző(k): EconomxA Wikipédia kedden közzétett, 2023-ban legnézettebb 25 oldala tükrözi a világ érdeklődését a mesterséges intelligencia területén megvalósuló innováció és az idén elhunyt emberek iránt. A legkeresettebb témákból látszódik az indiai felhasználók növekvő ereje a honlapon.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraA milliárdos vállalkozó ezúttal a Wikipediaval csatázik az általa nem rég megvásárolt Twitter-ből lett X-en.
Szerző(k): Fogarasi KittiHogy mi lehetett a kifogásolt szöveg, arról nem szól a fáma.
Szerző(k): EconomxOroszországban megbírságolták a Wikipédiát, amiért nem engedett az orosz propagandagépezet követeléseinek. Az internetes szuperlexikon tulajdonosa fellebbez, szerinte a bíróságnak nincs jogalapja szankcionálni az alapítványt.
Szerző(k): Nagy MartinA fejlesztő szerint öntudatra ébredt a Google chatbotja, amely az interneten található szövegeket használva igyekszik az emberi beszédet utánozni. A vállalat nem ért egyet az alkalmazott felvetéseivel, akit titoktartási szabálysértés miatt fizetett szabadságra küldtek.
Szerző(k): Nagy MartinÚjabb atomipari mítosznak nézett utána az Energiaklub - egy friss tanulmányban részletesen körbejárták, hogy a politikusok és iparági lobbisták által a karbonsemlegességes és a tisztaenergiás jövőképbe manapság nagy kedvvel berajzolt kisméretű moduláris nukleáris erőművekről az ígéreteken túl mit is lehet, mit lenne érdemes tudni.
Szerző(k): Szabó M. IstvánBár most még csak az alapinfrastruktúra fejlesztéséről állapodtak meg a felek, a legnagyobb litván kikötő közelében építendő tengeri szélerőmű éveken belül akár 2 terawattüra (TWh) villamos energiát is a litván hálózatra adhat. Részben az orosz energiától való teljes függetlenség nevében.
Szerző(k): Szabó M. István