Itthon csökken, a határon túl nő a magyarok fogyasztása.
Szerző(k): T. E.Komoly mondása volt a pénzügyi kormányzatnak, hogy a költségvetés július végén 213 milliárd forint többlettel zárt, ami egyben minden idők második legkedvezőbb július havi mutatójának is számít. A Pénzügyminisztérium szerint ez azoknak az intézkedéseknek is köszönhető, amelyeknek köszönhetően a kormány mintegy 1000 milliárd forinttal javította a költségvetés mozgásterét. De vajon hogyan sikerült erősíteni a büdzsét.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA TISZA Párt elnöke hatalomra kerülve jelentősen csökkentené az alapvető élelmiszerek, köztük a gyümölcsök és a zöldségek áfáját. A gazdasági szakértő szerint amennyiben az áfabevétel csökken és mindeközben érdemben nem emelkedik a fogyasztás, akkor tekintélyes bevételkiesést szenvedhet el a költségvetés.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz állandó telephely fennállásának kérdése – főleg a forgalmi adózásban – még mindig elég komplex téma. Érdemes röviden áttekinteni, miért is fontos a kérdés, és mit ad ehhez pluszban a legutóbbi európai bírósági döntés. Az Economx érdeklődésére Szadai András adótanácsadó, a WTS Klient adópartnere segített értelmezni mit jelent a gyakorlatban az állandó telephely az áfa szempontjából.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsAz állami büdzsé bevételeit tekintve átlagosak vagyunk a régióban, az ország GDP-jéhez képest azonban a magyar állam költi a legtöbbet a V4-országok közül, GDP-arányosan 49 százalékot. 2016 óta minden évben mi halmozzuk fel a legnagyobb GDP-hez viszonyított hiányt a V4-es országok közül, az EU-ban másodikak vagyunk. Itt sajnos nem előnyös a dobogón lenni.
Szerző(k): Horváth BalázsA végzős általános iskolások 40 százalékának tragikus a szövegértése, miközben a felnőttek 15 százaléka olvas rendszeresen könyvet.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaJúliustól maguknak ellenőrizhetik, javíthatják és helyesbíthetik az adóbevallásukat az eÁFA-rendszert használó állampolgárok.
Szerző(k): Gulyas ÁbelElkészült a hazai vendéglátás új, statisztikai helyzetjelentése, amelyből kiderül: dacára az éttermek átlagnál magasabb áremeléseinek, a szektor még mindig a koronajárvány miatti bezárások és az infláció következtében visszaesett fogyasztás hatásait nyögi. Néhány év alatt több ezer üzlet tűnt el a piacról – ismertette Zerényi Károly szakértő az Economxszal.
Szerző(k): Thurzó KatalinA Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvánosságra hozta a kormányzati szektor egyenlegét, amiből nemcsak az derült ki, hogy folytatódik a drasztikus adóssághalmozás, hanem hogy az elsőnegyedéves GDP-adatunk is elég haloványra sikerült.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba