Olyan pesszimistává váltak a befektetők az olajárral kapcsolatban, amire még sosem volt példa. Kína nem fogyaszt eleget, Amerika pedig gőzerővel folytatja a kitermelés. A szélsőséges borúlátás azonban pozitív fordulatnak is megágyazhat.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz ok: kevesebb a jó minőségű búza a piacon.
Szerző(k): T. E.Hatalmas drágulást okozott, hogy kitiltották számos Oroszországból származó fém kereskedelmét a legnagyobb árutőzsdékről. Egekben az aluminium és a réz árfolyama is, utóbbi ráadásul tartós fellendülés előtt állhat.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHetek óta mindenkori csúcsa közelében mozog a bitcoin árfolyama, ám érdemben nem emelkedik tovább. A többi kriptodevizát, melyekből végtelen mennyiség előállítható, nem övezi túl nagy figyelem. Mindez nem véletlen: a bitcoin megalkotója mindezt előre kigondolhatta, óriási tapasztalattal rendelkezhetett a befektetői lélektan területén.
Szerző(k): Fellegi TamásVeszteséges zárás volt az európai tőzsdéken, az olajár háromhavi csúcsáról fordult vissza.
Szerző(k): EconomxMínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, az olaj drágult, míg a gáz ára jelentősen csökkent.
Szerző(k): EconomxA Chicago Board of Exchange, a VIX indexet is kitaláló tőzsdecsoport átvenné az irányítást az európai tőzsdei rézvénybevezetések piacán. Ezzel szerintük meg lehetne fordítani az európai cégek amerikai tőzsdékre történő vándorlását, és komoly versenyt támasztanának a piacon vezető londoni és frankfurti tőzsdének.
Szerző(k): EconomxRács mögé került egy csalással vádolt volt chicagói árutőzsdei kereskedő, aki az ügyfeleinek hazudozott a 122 luxusautóból álló, ám nem létező gyűjteményétől kezdve a 200 százalékot meghaladó hamis hozamokig.
Szerző(k): Horváth TiborAz elmúlt évek egyik legnagyobb változását hajtotta végre a Chicagói Árutőzsde a félelem mutatóként becézett VIX indexen, hétfőn elindította annak egynapos változatát. Megváltozott a befektetők viselkedése és félelmeik is, erre próbálnak reagálni a változással.
Szerző(k): Economx