Románia a rendszerváltáskor hatalmas gazdasági mélységből indult, fejlődése azonban felgyorsult, és egyre kevésbé volt lemaradva tőlünk. A legfontosabb adat, a nettó átlagbér azonban most először került a hibahatáron belül egy szintre a két országban.
Szerző(k): Fellegi TamásAz Eurostat a tagállamok tavalyi bruttó átlagkeresetét összehasonlító listáján Görögország és Románia is megelőzi hazánkat.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA Varga Mihály pénzügyminiszter által benyújtott adótörvény-tervezet tartalmazza azt az újdonságot, hogy 2025-től minden évben inflációkövető adóemelés lenne a szeszes italok, a dohánytermékek és az energiatermékek, az üzemanyagok tételes jövedéki adójánál, a gépjárműadónál, valamint a regisztrációs adónál is. A Nyugdíjas Parlament elnöke, Karácsony Mihály szerint ezt lehetne alkalmazni a nyugdíjemelésre is.
Szerző(k): L. K.Egyeztetett a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) tagjaival Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
Szerző(k): Z. B.Az Economxnak nyilatkozó elemző szerint nem az átlagkeresetben rejlik a valóság, hanem a medián értékben. Trippon Mariann szerint az sem szerencsés, ha a KSH adataira alapozva értékeljük saját fizetésünket. A keresetekről szóló cikkükben mindent megkérdeztünk az elemzőtől, amire egy magyar dolgozó kíváncsi lehet.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaA nyár utolsó hónapjában 628 800 forint volt, így 13,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit a bruttó átlagkereset.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA polgármesterek illetményének emelését kezdeményezte október 1-jétől a közigazgatási és területfejlesztési miniszter egy az Országgyűlésnek benyújtott törvénymódosítási javaslatban - mondta a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke szerdán az MTI megkeresésére.
Szerző(k): L. K.Látványos minimálbéremeléssel és átfogó adóreformmal vágna bele a 2025-ös választási kampányba a szövetségi kormány Németországban, ahol a szupergazdagokkal fizettetnék meg a szegényeknek és a munkavállalóknak tervezett könnyítéseket.
Szerző(k): Thurzó KatalinNagy Márton nemzetgazdasági miniszter immár többször beszélt az egymillió forintos bruttó átlagbérről és az ezer eurós minimálbérről, mint 3-4 év alatt elérendő célokról. Mi a realitása ennek, mekkora tényleges értéket jelentenek majd, és meddig jutunk a bérfelzárkózásban?
Szerző(k): Fellegi Tamás