Pete Hegseth védelmi miniszter utasította az Egyesült Államok Kiberparancsnokságát, hogy álljon el minden Oroszország elleni tervtől, beleértve a támadó digitális akciókat is – tudta meg a The Record. A parancs nem vonatkozik a Timothy Haugh tábornok által is vezetett Nemzetbiztonsági Ügynökségre, illetve annak Oroszországot célzó titkosszolgálati tevékenységére – közölték a források.
Mindez a Fehér Ház azon erőfeszítéseit mutatja, hogy normalizálja kapcsolatait Moszkvával.
Donald Trump elnök egy sor olyan kijelentést és követelést tett, amelyek Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz igazodnak, például, hogy Ukrajnát hibáztatta a háborúért, és diktátornak nevezte az ország vezetőjét.
A források szerint a Kiberparancsnokság maga is megkezdte a „kockázatértékelés” összeállítását, amelyben felsorolja, milyen folyamatban lévő akciókat vagy küldetéseket állítottak le a döntés miatt, és részletezi, hogy milyen potenciális fenyegetések származnak még Oroszországból.
Hegesth útmutatásainak hatása a parancsnokság személyzetére nézve bizonytalan.
- Ha az Oroszországra összpontosító digitális harcosokra vonatkozik, a döntés több száz embert érint, köztük a körülbelül 2000 fős Cyber National Mission Force és a Cyber Mission Force tagjait. Ez együttesen 5800 főből áll, akik támadó és védekező műveleteket hajtanak végre a kibertérben.
- Ha azonban az útmutatás olyan területekre is kiterjed, mint az intelligencia és az elemzés vagy a képességfejlesztés, a rendelet által érintettek száma jelentősen megnő.
Hegseth utasítása akkor érkezett, amikor a mexikói kábítószer-kartelleket célozták meg, amelyek közül nyolcat az adminisztráció hivatalosan terrorista csoportnak minősített.
Oroszország a kiberbűnözés bástyája is, az államhoz kötődő és bűnözői zsarolóvírusok világszerte csapnak le célpontokra.
A leállási parancs nagyobb kockázatnak teheti ki a magánszektorbeli szervezeteket az Egyesült Államokban és szerte a világon, mert a parancsnokság nem tartja távol Moszkva hírszerző és katonai szolgálatait, amelyekben egyaránt szerepelnek hírhedt hackercsoportokban.
A múlt év végén a Microsoft megállapította, hogy az orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat (SVR) több tucat országban célzott kormányzati alkalmazottakat és másokat, hogy hozzáférjenek eszközeikhez és rendszereikhez.
Kis híján felrobbantották Putyin gyóntatóját
Ukrán megrendelésre robbantást akartak végrehajtani Tyihon pátriárka ellen, állítja az orosz titkosszolgálat. A vallási vezető két aaszisztense beismerte a tett előkészítését, de egyikük azt mondta, megfenyegették a családtagjait, ha nem vesz részt az akcióban. Erről itt írtunk többet >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Mégse jön szerdán Netanjahu, ekkor zárják le Budapestet

Besokalltak a futárok, ennyi pénzért nem akarnak dolgozni

Trump 34 százalékos vámot jelentett be Kínára, 24-et Japánra, 20-at az EU-ra és 10-et az Egyesült Királyságra

Nagy bejelentést tett a BYD, Győrre esett a választás

Nagyszabású tervek: nemzetközi repülőjáratokat indítanak Miskolcról, de új versenypálya is épül

Meglepőt húzott a lakosság az állampapírpiacon

Metropol: Alsó hangon 100 millióval támogatta a Tisza Pártot egy magyar nagyvállalkozó

Őrült fegyver készülődik mindenki ellen, aki Putyinnal üzletel: a magyarokra is lecsaphat

Nehogy most váltson nyári gumira: Ausztriában cudarul megbüntethetik érte
