Megállapodás nélkül zárultak a bértárgyalások az Auchan és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) között az idei évben. A cég korábban közleményben jelentette be, hogy áruházaiban a fizikai munkakört betöltő szakképzetlen munkatársak bérét átlagosan közel 7 százalékkal, a szakképzettekét 8 százalékkal emeli 2025-ben. Tavaly az emelés, 12,5 illetve 21,3 százalék között volt.

A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete szerint a vállalat ajánlatával nemcsak az a probléma, hogy meg sem közelíti a dolgozók által elfogadhatónak tartott szintet, hanem az is, hogy a munkavállalókért folyó versenyben komoly hátrányt okoz a cég számára – írta meg a 24.hu.

Az Auchan új tulajdonosi háttere hiába akar komoly terveket megvalósítani, ha nem lesz elég munkavállaló.

Négy év után, tavaly novemberben derült ki, hogy Jellinek Dániel csoportja, az Indotek tényleg beszáll a magyar Auchanba, a milliárdos célja, hogy a cég a harmadik legnagyobb szereplő legyen a szektorban. Állítása szerint öt év múlva is nála lesz a felvásárolt cég.

A szakszervezet szerint a béremelés bejelentése óta eltelt napokban tömegesen érkeztek visszajelzések a dolgozóktól arról, hogy sokan a távozást fontolgatják. A visszajelzés legkomolyabb hullámára február első hetében lehet majd számítani a szakszervezet szerint, amikor a munkavállalók megkapják az első emelt bérrel számfejtett fizetésüket.

Ennyi lesz a sparos eladók minimum alapbére 2025-ben

Lesz olyan Spar-munkatárs, aki közel egymilliós bruttó fizetéssel kalkulálhat. A boltlánc összesen 10 milliárd forintot fordít bérfejlesztésre az idei évben.A tavalyi 6,5 százalék után idén 8 százalékot dob a fizetéseken az Aldi. Ez a vállalat mintegy 5500 munkavállalójára, egységesen érvényes.