A budapesti állatkert számos módon igyekszik hasznosítani jelenlegi állapotában a létesítményt, például kültéri bemutató zónát alakítottak ki előtte, ez azonban külön bevételt nem jelent. A Biodóm ugyanakkor az idők folyamán egyre kedveltebb rendezvénytérré vált, konferenciáknak, kiállításoknak ad helyet. Az ilyen hasznosításból befolyó bevételt azonban teljes egészében elviszi a félbehagyott létesítmény állagmegóvása.

Az idén eddig nettó 380 millió forintot bevételre tett szert a létesítmény hasznosításából az állatkert, míg szeptemberig 603 milliót kellett rákölteni

mondta el a Népszavának Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója.

Hozzátette, hogy szerencsére a fűtésre kiválóan alkalmas a Széchenyi Fürdő hulladékvize, amellyel télen is tartósan 14 fokon, az állagmegóvásához szükséges hőmérsékleten tudják tartani az épületet.

Mindez azonban csak kármentés, bármilyen jól hangzik is a rendezvénytérként való hasznosítás, ez nem lehet a végleges irány – jegyezte meg Kiss Ambrus, aki szerint a valódi megoldás a kormány kezében van.

A fővárosi önkormányzat örömmel átadná a létesítmény kulcsait az Orbán-kormánynak, ők álmodták ide, állami beruházásként kezdték el építeni, így is kell befejezni. A fővárosnak erre sem forrása, sem szándéka nincs

- hangsúlyozta a főigazgató.

Hozzátette: az önkormányzat 2022 óta próbálja átadni az épületet, de nincs, aki átvegye. 

A főváros korábban már megvizsgálta az épület befejezésének és hasznosításának alternatíváit, amelyekből kiderült, hogy a speciális építmény valójában másra nem nagyon használható jelen formájában, a befejezéshez pedig több tízmilliárd forintra lenne szükség. A főváros kasszájából erre biztosan nem futja.

Kiss Ambrus kétségesnek tartja azt is, hogy magánbefektetőt lehet bevonni, hiszen nagyon hosszú lenne a megtérülési idő.

Jelen esetben ez azt jelentené, hogy lebontják a befejezhetetlen, de jelen állapotában semmire se jó épületet. De erről is a kormánynak kellene döntést hoznia

– mondta a lapnak Kiss Ambrus.