A Fővárosi Közgyűlési döntés értelmében, 2025. január elsejétől alakítják meg a BKK rendészetet, ami a fővárosi rendészeti igazgatóság (FÖRI) keretén belül fog működni a szolgálati igazgatóhelyettes irányítása alatt, 75 fős státusszal. Ez a 75 fő pedig további 20 munkatárssal egészül ki, olyanokkal, akik a jelenleg is a BKK és a BKV alvállalkozóin keresztül foglalkoztatott rendfenntartók.

Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója a Magyar Nemzetnek azt is elmondta, a rendfenntartás szempontjából szintén hasznos lenne, ha a rendőrség létszámbővítéssel képes lenne növelni a közterületen szolgálatot teljesítő rendőrök számát. Hozzátette, véleménye szerint nem a közterület-felügyelet, hanem a rendőrség feladata a rend fenntartása a közösségi közlekedési eszközökön. Kiemelte a kampány alatt nem a rendészet ellen emeltek kifogást, hanem annak hajléktalan-ellenes retorikája miatt. 

Vitézy Dávid ugyanis készenlétisekkel védené az utasokat, elképzeléséről itt írtunk részletesebben >>>

Hozzátette,

mindentől függetlenül fontos, hogy a közösségi közlekedési eszközökről leszállított hajléktalanok ne maradjanak a megállókban, ahol télen megfagyhatnak, így ha például egy buszsofőr azt látja, hogy valaki fekszik a megállóban a padon, akkor jelzést kell adnia arról a BKK diszpécseri szolgálatának. Ugyanez igaz a FÖRI dolgozóira is.

Kiss Ambrus a lap kérdésére válaszul elmondta, a BKK-rendészet felállításával párhuzamosan nem tervezik a diszpécserszolgálat bővítését, de ez okozhat problémát, ugyanis a csoportnak a jelenlegi létszámmal kell a közösségi közlekedés sofőrjeinek bejelentései mellett a közlekedők jelzéseivel is foglalkoznia, ettől túlterheltté válhat a rendszer.

Teljesen megváltozik a jegy- és bérlethasználat a BKK-nál

A jövőben elég lesz megnyomni az alkalmazásban a „felszállok” gombot. Erről itt tudhat meg többet >>>