Egy új tanulmány szerint az Egyesült Királyságban dolgozók a legkevésbé munkaorientált emberek közé tartoznak a világon. Kevesebb mint minden negyedik ember gondolja úgy a szigetországban, hogy a karrierjének kellene az első helyen állnia az életében. A World Values Survey felmérése során megkérdezett britek 73 százaléka mondta azt, hogy a munka fontos része az életének, szemben az olaszországi 96 és a franciaországi 94 százalékkal – számolt be a Sky News.
A brit munkavállalóknak csupán 22 százaléka mondta azt, hogy a munkájának mindig első helyen kell állnia, még akkor is, ha ez kevesebb szabadidőt jelent. 1981 és 2022 között 26-ról 43 százalékra nőtt a lakosság azon része, akik szerint jó lenne, ha a munka kevésbé lenne meghatározó az életükben.
Generációs különbségek a munkához való hozzáállás terén
A londoni Kings College Policy Institute által elemzett eredmények a munkavállalással kapcsolatos attitűdökben generációs különbségeket is találtak. Bobby Duffy professzor, a londoni King's College Policy Institute igazgatója elmondta:
az idősebb generációk nagyobb valószínűséggel mondják azt, hogy a munkát kell előtérbe helyezni, még akkor is, ha az a saját életükben egyre kevésbé lesz fontos, ahogy a nyugdíjas korhoz közelítenek. Az ezredfordulósok ezzel szemben sokkal szkeptikusabbak a munka előtérbe helyezésével kapcsolatban, ahogyan a karrierjük során haladnak előre.
Számos magyarázat akadhat ezekre a változásokra, kezdve a nosztalgiától, amely hajlamos az életkor előrehaladtával növekedni. „Abban a mentalitásban, hogy a fiatalabb generációk kevésbé elkötelezettek, mint mi voltunk, a hosszú távú gazdasági és bérstagnálás is szerepet játszik, amely őket a munka értékének megkérdőjelezésére készteti” – mutatott rá a professzor.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!