A hibrid- és távmunka a Covid-19 idején terjedt el, így tudták betartani az egészségügyi előírásokat a vállalatok. Sok cégnél pedig meg is maradt ez a munkavégzési rend. A Stanford Institute for Economic Policy Research által közzétett jelentés szerint 2019 és 2023 között ötszörösére nőtt az otthonról dolgozók száma, és jelenleg például az amerikai alkalmazottak 40 százaléka dolgozik legalább heti egy napon távolról – írta meg a CNBC.
Egyre többen ötvözik a munkát és az utazást, akár néhány napról legyen szó, akár egy vakációról, vagy néhány hónapnyi digitális nomádságról.
Az IWG jelentése szerint a hibrid munkavállalók 84 százaléka hosszabbította már meg a szabadságát, vagy fontolóra venné azt, 75 százalékuk pedig azt mondta, hogy az jelenti a szabadságot, ha bárhonnan dolgozhatnak.
Az IWG jelentése 30 globális várost hasonlított össze egy 10-es skálán a következő kategóriákban:
- Éghajlat
- Kultúra
- Szállás
- Szállítás
- Élelmiszer
- Megélhetés (egy kávé költsége)
- Boldogság
- Szélessávú sebesség
- Fenntarthatóság
- Rugalmas munkaterületek rendelkezésre állása
Az idei lista élén Budapest végzett, magas pontszámot szerzett
- a szálláshely (9,5/10),
- a közlekedés (9,5/10),
- a fenntarthatóság (8,5/10)
- és a szélessávú sebesség (8/10) kategóriában.
A 10 legjobb munkaváros az IWG szerint:
- Budapest
- Barcelona
- Rio de Janeiro
- Peking
- Lisszabon
- New York
- Szingapúr
- Jakarta
- LA
- Milánó
A tavalyi lista élén álló Barcelona továbbra is a hibrid munkavállalók kedvence. A digitális nomád vízum, a megbízható közlekedési infrastruktúra és a viszonylag megfizethető megélhetési költségek mellett a spanyol város pezsgést, lenyűgöző építészetet és szinte egész évben napsütést is kínál – áll a jelentésben. Barcelona magas pontszámot ért el a közlekedési (9/10), az éghajlati (8,5/10) és a szállás (8,5/10) kategóriában, amelyben a havi közlekedési bérlet költségét, az évi összes napsütéses órát és az átlagos havi bérleti díjat mérik.
Az ázsiai városok is előkelő helyen szerepeltek az idei listán, Peking, Szingapúr és Jakarta bejutott a legjobb 10 közé. Peking idén visszaesett a negyedik helyre. Eközben Szingapúr a tavalyi évhez képest lenyűgöző 14 hellyel a hetedik helyre emelkedett. A városállam a szélessávú internet minősége (10/10) és a fenntarthatóság (9/10) kategóriában kiemelkedően jó eredményeket ért el.
Lisszabon már nem menő, Budapest felé kacsingatnak ezek a munkavállalók
Már korántsem éri meg annyira a kellemes időjárásáról, a kedvező adórendszeréről és az olcsó szállásairól ismertté vált Portugáliában dolgozni, mint korábban, miután a kormány döntései nyomán alaposan megnőttek a külföldi munkavállalók megélhetési költségei. Ezért aztán új célpontokat keresnek. Erről itt írtunk bővebben >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!