Justin Trudeau kormányát bírálatok érték, amiért azt tervezte, hogy a következő két évben évi 500 ezer bevándorlót enged be az országba. A kormányfő csütörtökön azonban már azt jelentette be, hogy jövőre már csak 395 ezer embernek fognak letelepedési engedélyt adni, 2026-ban 380 ezernek, 2027-ben pedig 365 ezernek.
A járványt követő mozgalmas időkben a munkaerőigények kielégítése és a népességnövekedés biztosítása közepette nem találtuk meg a helyes egyensúlyt
– hangsúlyozta Trudeau.
"A bevándorlás létfontosságú Kanada jövője szempontjából, azonban e folyamatnak ellenőrzöttnek és fenntarthatónak kell lennie" – tette hozzá.

A kormányfő kijelentette, hogy a bevándorlási keret csökkentésével lényegében két évre befagyasztják a népességnövekedést. Kanada áprilisban érte el a 41 milliós lélekszámot, ez 2019-ben még 37,5 millió volt.

Trudeau kijelentette, hogy Kanadának "stabilizálnia" kell a népességnövekedést, hogy felkészíthessék az egészségügyi ellátást, a lakásszektort, illetve szociális ellátásokat több ember befogadására a jövőben.
Marc Miller bevándorlási miniszter hangsúlyozta, hogy az alacsonyabb bevándorlási keret segít majd orvosolni a lakáshiányt is. Egyben azonban elismerte, hogy megváltozott a bevándorlás közmegítélése.
"Nyílt ország vagyunk, de nem mindenki jöhet be az országba" – mondta a kanadai bevándorlási miniszter, hozzátéve, hogy hazája továbbra is ambiciózus bevándorlási célokkal rendelkezik – adott hírt róla az MTI.