A betegség miatti gazdasági inaktivitás növekedésének eddigi leghosszabb időszaka 1994 és 1998 között volt, 55 hónapig tartott. A tartós megbetegedések számának növekedése miatt az Egyesült Királyság az egyetlen a G7 országok közül, amely nem tért vissza a pandémia előtti foglalkoztatási rátához – írta a BBC. A kormány közölte, hogy a legutóbbi költségvetési intézkedései a becslések szerint 300 000 munkavállalóval növelik a munkaerőpiacot.
Az országban a tartós megbetegedések növekvő tendenciája valójában a 2019 nyári világjárvány előtt kezdődött, és 54 hónapja tart. A munkaügyi minisztérium (DWP) adatai azt mutatják egyre több ember ad be rokkantsági ellátásra kérelmet. Az egészségügyi problémákkal küzdők száma eszerint 2020-ról 2024-re 68 százalékkal nőtt, a 16-17 éves korosztályban pedig 138 százalékkal.
A legtöbben a mentális egészségügyi, illetve mozgásszervi problémákra hivatkoztak.
2010 óta egymillióval csökkent a munkanélküli háztartások száma az Egyesült Királyságban, a 2,5 milliárd fontos „Vissza a munkába terv” több mint egymillió ember számára segít abban, hogy vissza tudjanak térni a munkájukoz, és a közelmúltban meghozott költségvetési intézkedésektől azt várják, hogy 300 000 plusz dolgozó megjelenik a piacon – közölte az illetékes minisztérium.
A hosszú távú gazdasági inaktivitás kezelése érdekében Jeremy Hunt pénzügyminiszter novemberben azt mondta, hogy szigorítanak a munkaalkalmassági teszteken, és az álláskeresők támogatását magában foglaló reformok mellett 200 000 emberrel többen munkába állnak majd.
Mint mondta megreformálják a munkaképesség értékelését, hogy megmutassák a járvány utáni nagyobb rugalmasságot és az otthoni munkavégzés elérhetőségét, hozzátette, a következő öt évben 1,3 milliárd fontot költenek arra, hogy közel 700 000 – most rossz egészségi állapotú ember – munkába állhasson.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!