A felsőoktatás felvételi keretében a tanulmányi átlaggal és az érettségivel maximálisan 400 pont szerezhető, ehhez jön az egyetem vagy főiskola által saját szempontrendszere szerint adtahó 100 pont. Az augusztus 29-én kihirdetett pótfelvételi ponthatárok szerint volt olyan szak, ahova elég volt mindössze 114 ponttal jelentkezni a szeptemberi tanévkezdéshez – írta meg az Index.
A központilag meghatározott 280-as minimumpontharárok megszüntetésével a hagyományos eljárás keretében is lehetett meglepően alacsony pontszámokkal egyes szakokra bekerülni.
A Wekerle Sándor Üzleti Főiskola gazdaságinformatikus költségtérítéses képzésére való bejutáshoz elég volt 78 pont, a levelező önköltséges formájára némileg magasabb 126 ponttal lehetett bekerülni,
- ugyanitt emberi erőforrások szakon 134 pont,
- a pénzügy és számvitelen 146 pont,
- nemzetközi gazdálkodáson 163 pont jelentette a limitet,
- a levelező, önköltséges kereskedelem marketing szakra csupán 114 ponttal felvételt lehetett nyerni,
- nappali tagozatra már 160 ponttól be lehetett kerülni, kereskedelem és marketing költségtérítéses képzésére
– részletezte az Eduline.
A Dunaújvárosi Egyetemre való bekerüléshez sem kellett sok pont:
- kommunikáció-és médiatudomány szakhoz 136 pontot,
- műszaki menedzser szakhoz 130 pontot,
- gazdaságinformatikus szakhoz 131 pontot kellett elérni.
Az Edutus Főiskolán is hasónló a helyzet, 132 ponttal felvételt lehetett nyerni nappali tagozatos kereskedelmi és marketing önköltséges képzésre augusztus végén.
A Tokaj-Hegyalja Egyetemen 200-as pontszámot vártak el költségtérítéses nappali tanító szakon.
Az idén a hagyományos felvételi eljárás keretében július 24-i ponthatárok kihirdetésével 90 334 jelentkezőt vettek fel valamelyik egyetemre vagy főiskolára, pótfelvételi eljárásban valamivel több mint 17 ezren vettek részt.