Hogyan kommunikáljon egy kínai cég Magyarországon? Mutatjuk!
Ahhoz, hogy megismerjük az új iparágat és a szereplőit, kérdeznünk kell. Az Economx interjújából kiderül, kinek mit kell tanulnia a másiktól. Bővebben >>>Hideg Gábor, a vásárhelyi gyár ügyvezetője egyrészt leszögezte, a magas infláció miatt és a dolgozók megtartása érdekében két számjegyű béremeléseket vezettek be. A vásárhelyi gyárban most ősszel évi 10 százalékos emelésnél és plusz 6 százalékos bérkiegészítésnél tartanak, de arra számítanak, hogy még ezzel sem tudják majd teljesen ellentételezni az inflációt, azaz értéken tartani a fizetéseket. A gyár bérszínvonala 40 százalékkal magasabb, mint a környezetében lévő más cégeké, mégis küzdenek a munkaerőhiánnyal.
Hét plusz egy hit és tévhit az ázsiai vendégmunkásokról
Mennyit keresnek a vendégmunkások? Milyen munkaköröket töltenek be? Mennyire szabályozott a magyar piac? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ cikksorozatunk első részében. Bővebben >>>A tarthatatlan állapotot a cég külföldi vendégmunkásokkal próbálta orvosolni. Három évvel ezelőtt vietnámiakkal próbálkoztak, azonban ők inkább Németországot választották. Ezért inkább Indonéziából hoznak munkásokat.
A gyár mostani létszámának 12 százaléka jött Indonéziából.
De további kommunikációs sémákról is lerántja a leplet a beszámoló
Ez mindenkinek jó, hiszen csak akkor jut mindenkinek több pénz, ha a cég eredményesen működik. Emiatt felesleges a vendégmunkások alkalmazásából politikai kérdést csinálni
Hét plusz egy hit és tévhit az ázsiai vendégmunkásokról (2. rész)
Mennyi ideig készülnek a magyar valóságra az ázsiai vendégmunkások? Le tudnak, egyáltalán le akarnak-e telepedni mondjuk Zuglóban? Illetve mit lehet kezdeni a politikai támadásokkal? Cikksorozatunk második részében többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ. Bővebben >>>Ami azonban nálunk most érdekes kérdés: a külföldi munkások után ugyanannyi járulékot fizet be az államnak a cég, mint a magyarok után. A külföldiek orvosi ellátásra jogosultak, amíg itt dolgoznak, de aligha kapnak majd magyar nyugdíjat, azaz állami többletbevételt jelent a foglalkoztatásuk - állapítja meg a Telex.
- a vendégmunkások ugyanannyit keresnek, mint a magyarok, abban a gyárban, ami negyven százalékkal magasabb fizetést ad a környékbeli átlagnál;
- többe kerül alkalmazni egy vendégmunkást, mint egy magyart, ez egy kényszerhelyzet;
- nincs kulturális és szociális feszültség az muzulmán indonézek alkalmazása miatt;
- nem a magyarok munkáját veszik el, hanem a gyár termelését fokozzák;
- a külföldi munkások után befizetett járulékok is a magyar költségvetést növelik.