Ez néhány órával azután történt, hogy a Richter-skála szerinti 7,1-es erősségű földrengés volt a déli Kyushu szigeténél.
A szakértők azonban fokozott figyelmet szentelnek a földrengés epicentrumának, mert ez egy szeizmikus aktivitású terület, amely Japán csendes-óceáni partja mentén húzódik. A Nankai-árok korábbi földrengéseiben több ezren haltak meg.
Ilyen megarengés utoljára 1946-ban rögzítettek.
A Kyodo News ügynökség szerint a szakértők szerint 70-80 százalék az esélye annak, hogy a következő 30 évben egy 8-as vagy 9-es erősségű földrengés csap le valahol a mélyedés mentén. A legrosszabb becslések szerint több mint 200 000 ember halhat meg a földrengésben és az azt követő szökőárban.
A japán NHK műsorszóró szerint arra kéri a lakosságot, hogy az elkövetkező napokban fokozott készenlétben legyenek, és készítsék elő egy esetleges evakuálás tervét.
A tisztviselők arra is felszólították az embereket, hogy legyenek óvatosak, de folytassák mindennapi életüket, de legyenek készültségben.
Itt a tudományos magyarázat, miért volt földrengés a Balatonnál
Bár károkat szerencsére nem okozott, sok emberre ráijesztett a keddi földrengés Balatonkilitinél. A vulkalonólus szerint az ok az úgynevezett Balaton-vonalnál keresendő. Itt olvashatják a részleteket >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!