Az Amerikai Egyesült Államok kormányzati ügynöksége, az ország űrkutatási és űrrepülési szervezet tudósai szerint június, július és augusztus hónapok együttesen 0,23 Celsius-fokkal voltak melegebbek, mint bármely más nyár a NASA nyilvántartásában, és 1,2 Celsius-fokkal melegebbek az 1951 és 1980 közötti átlagos nyári hőmérsékletnél.
A NASA több tízezer meteorológiai állomás felszíni levegő hőmérsékleti adatai, valamint a hajókon és bójákon elhelyezett műszerek tengerfelszínen mért hőmérsékleti adatai alapján állapította meg az idei nyár hőmérsékleti rekordját.
Josh Willis, a NASA sugárhajtómű-laboratóriumának (JPL) éghajlatkutatója és oceanográfusa elmondta, hogy nagyrészt a kivételesen magas tengerfelszíni hőmérséklet a felelős a nyári melegrekordért. A tengerfelszín hőmérsékletének emelkedését részben az El Nino éghajlati jelenség visszatérése fokozta.
A NASA honlapján publikált jelentés szerint a 2023-as nyár melegrekordjával a globális felmelegedés hosszú távú tendenciája folytatódik.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Waberer's: Lehet, hogy hamarosan Önt is ők viszik haza, de nem kamionnal

Botrány a gimnáziumi felvételik körül: több ezer diák eshetett ki a rendszerből

Eljött a leszámolás? Megrendítő ütést vinne be Trump
Beköszöntött az ítéletnap a pesti tőzsdén

Így változik szombattól a benzin ára

Figyelem OTP-sek, kámforrá válhat a pénzük, ha válaszolnak

Megvan az igazi indoka, miért fosztották meg Rogán Antalt kulcsfontosságú feladataitól?

Testközelben hazánk legsikeresebb üzletemberei

Európa ipari mekkája lehet a BYD Magyarországon
