A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden megemelte a kínai gazdaság 2023-ra és 2024-re vonatkozó növekedési előrejelzéseit részben a vártnál nagyobb harmadik negyedévi GDP-növekedési adat, illetve az ingatlanpiac élénkítését célzó kormányzati intézkedések hatására.
Kína idei GDP-növekedésére vonatkozó előrejelzést 5 százalékról 5,4 százalékra, a jövő évit pedig 4,2 százalékról 4,6 százalékra emelte az IMF. Az ázsiai ország GDP-je a harmadik negyedévben 4,9 százalékkal nőtt éves szinten a második negyedévi 1,3 százalék után. A hazai össztermék az első kilenc hónapban 5,2 százalékkal bővült.
Gita Gopinath, a Nemzetközi Valutaalap első vezérigazgató-helyettese azt mondta: a Covid utáni erős kilábalásnak köszönhetően Kína gazdasága jó úton halad, hogy teljesüljön a kormány 2023-ra kitűzött növekedési célja. Az IMF-illetékes hozzátette ugyanakkor, hogy bár a kínai hatóságok számos régóta várt intézkedés léptettek életbe az ingatlanpiac támogatására, de még többet kell tenni az ágazat gyors fellendítése érdekében.
Az IMF előrejelzése szerint 2024 végére 2,1 százalékra gyorsul a maginfláció Kínában. Szeptemberben Kínában az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított fogyasztói árak 0,8 százalékkal emelkedtek. A Valutalap várakozásai szerint Kína gazdasági növekedése középtávon lassul, 2028-ban várhatóan 3,5 százalék körülire mérséklődik a gyengülő termelékenység és az ország népességének az elöregedése miatt.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Kelet-európai bíborost bízott meg utolsó kívánságának teljesítésével Ferenc pápa

Újabb európai országot támadnak az oroszok

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió

Vibrátor is került a bakonyi illegális mocsokba

Erdő Péter megvalósíthatja a több száz éves magyar álmot, mutatjuk a legfrissebb számokat

Varga Mihály: Megjelentek a recessziós kockázatok

Nem egyértelmű, hogy a tulajdonosnak joga van eladni a saját lakását

Jobbak vagyunk, mint Ausztria, és ezt maga az Eurostat állítja

Szombaton gyászba borul az ország, a zenebonát is korlátozhatják
