- A gazdálkodó szervezetek befizetéséből 469,1 milliárd (az előirányzat 12,5 százaléka),
- a fogyasztáshoz kapcsolt adókból 1406 milliárd (12,7 százalék),
- a lakosság befizetéséből pedig 809 milliárd (16,7 százalék) jelent meg a bevételi oldalon.
Ez egyébként azt jelenti, hogy 2684,1 milliárd forint adót befizettünk már február végéig.
Soha ennyi pénzt nem vettek el a magyaroktól, miért döntött így a kormány?
Kilenc éve nem volt annyi adófajta, mint idén - derül ki egy frissen megjelent kutatásból. Ám hiába az eddigi legsúlyosabb adóprés, februárban rekord hiányt könyvelhetett el az államháztartás. A részletekért KATTINTSON!Az idei év első két hónapjában 1029,6 milliárd forint gyűlt össze áfából, ez az előirányzat 12 százaléka. Tavaly ilyenkor 1042,1 milliárdnál járt az áfabevétel, 14,9 százalékos teljesítménymutatóval.
A kormányzat szerint a nyugdíjasok miatt szállt el a költségvetés
Soha nem látott hiányt produkált az államháztartás február végén, aminek kapcsán a Pénzügyminisztérium felelevenítette a nyugdíjasoknak tett ígéretét. De mi az igazság?- Az egész éves előirányzatnak a 18,8 százalékát már február végére elköltötte a kormányzat. Ez 7678,8 milliárd forintot jelent.
- Tavaly ilyenkor még csak 6888,4 milliárd forintnál jártunk, az előirányzat 16,8 százalékánál.
ez a legnagyobb kiadási tételsor az államháztartási mérlegben, az Egészségbiztosítási Alapra például 712,2 milliárd forintot fordítottak eddig.
Ugyanis a február végi államháztartási mínusz 1703,9 milliárd forintnál jár, ami az előirányzat (-2514,7 milliárd forint) 67,8 százaléka.
idén egyetlen hónap alatt mínusz 1758,4 milliárd forintot.
Megérkezett a valóság: Magyarország komoly problémákkal küzd
Kiveséztük a jegybank három legizgalmasabb területén tett megállapításait, és érdekességképpen rávetítettük a fiskális oldal kijelentéseit. Itt vannak a részletek.A 14 vizsgált versenyképességi területből 9 esetében romlott Magyarország teljesítménye. Az MNB megközelítése szerint „egy nemzetgazdaság akkor számít versenyképesnek, ha a rendelkezésére álló erőforrásait optimálisan hasznosítja a lehető legmagasabb szintű, de még fenntartható jólét elérése érdekében.” Ez alapján érdemes három területet részletesen megvizsgálni a jelentésből:
- a háztartási megtakarítások aktivizálása,
- kkv stratégia,
- az állami hatékonyság.