A Volánbusz közleménye szerint a dolgozók 75-80 százaléka vett részt vasánap-hétőn megtratott munkabeszüntetésen. A hónapok óta tartó tárgyalás fő kérdése a béremelés, amelynek mértékéről, de eddig nem sikerült megállapodni. A MÁV-Volán-csoport vezetése az idén már két alkalommal, január 16-án és január 23-án is tárgyalóasztalhoz ült az érdekképviselettel.
A tulajdonos eddigi ajánlata az volt:
a 2024-2026-os, hároméves bérfejlesztési ciklus alatt a cégcsoport munkavállalóinak alapbére átlagosan legalább 25 százalékkal növekedne, az első évben, 2024-ben egységesen havi 70 ezer forinttal nőne a vállalatcsoport minden munkavállalójának alapbére. Ez átlagosan 16,8 százalékos, a Volánbusz autóbusz-vezetői esetében 20,5 százalékos béremelést jelentene már az idei évben.
A közlekedési társaság szerint az érdekképviseletek többsége – a reálbér értékének megőrzését biztosító garanciák esetén – elfogadhatónak tartja a hosszabb távra szóló bérmegállapodást is. A kérdéses garanciák kidolgozására a munkáltatói oldal nyitottságot mutatott – szögezte le a Volánbusz.
Rajtam nem fog múlni, hogy a munkavállalóink már januárban az emelt bérüket kapják
– írta ma Facebook-oldalán Lázár János.
- legalább 28 százalékos bérnövekedés három év alatt,
- már idén 17 százalékos mértékű, de legalább 70 ezer forint összegű emelés a 600 ezer forintos alapbérrészig,
- jogi garancia az inflációt ellensúlyozó bérnövekedésre 2025-ben és 2026-ban is.
- A béremelés annak a hónapnak az első napjától érvényes, amelyben azt aláírják – tette hozzá a miniszter.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!