A kisebb árumennyiség és az extrém mértékben növekvő költségek súlyos válságba taszították a szállítmányozási ágazatot Magyarországon. Sok cég a túlélésért küzd, és áremelésre, leépítésre kényszerül.
A gazdasági recesszió és a gyengülő ipari termelés súlyosan érintették a fuvarozókat
- írja a vg.hu DigiLog Consulting stratégiai tanácsadó cég elemzésére hivatkozva. A szállítmányozók nehéz helyzetéért
- a magyar GDP visszaesése,
- a kiskereskedelem csökkenő forgalma
- és az építőipar mélyrepülése különösen a belföldi fuvarozásra volt negatív hatásaiért okolható;
- a nemzetközi fuvarozók számára még súlyosabb problémát jelentett az ipari termelés gyengülése, különösen a járműgyártás és az elektromos berendezések gyártásának visszaesése.
Az üzemanyagár csökkenése és a forint gyengülése kismértékben segítette a nemzetközi cégek eredményét, de a kisebb kereslet és az egyre növekvő költségek gazdasági nyomás alá helyezik a fuvarozókat, akik kénytelenek leépíteni kapacitásaikat. A tehergépjárművek számának csökkenése és a flották visszaesése már megfigyelhető a legfrissebb statisztikákban.
A következő hónapokban várható, hogy a fuvardíjak tovább emelkednek,
mivel a fuvarozók nem képesek tovább veszteségesen működni, és a túlélésük érdekében kénytelenek árat emelni, még ha ezzel tovább csökkentik is a kapacitásaikat.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!