A mozgalmas színvilágú bélyeg központi motívuma két pingpongozó. Az alkalmi boríték fő eleme a játékhoz használt ütők és a centenáriumi logó. Az elsőnapi bélyegzésű alkalmi borítékon található bélyegző lenyomatának fő eleme a pingpongütő és a pingpong labda. A bélyeg, amely Kara Orsolya grafikai tervei alapján az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt.-ben készült, 40 ezer példányban jelent meg és a Filapostán, a filatéliai szakszolgálatokon, egyes postahelyeken és a www.posta.hu – n már megvásárolható.

Az ünnepi bélyeget a Magyar Posta marketingkommunikációs főigazgatója mutatta be pénteken. A közlemény szerint Mikecz Péter azt mondta: a bélyeg bárki számára hozzáférhető, ezért abban bíznak, hogy a rajta bemutatott értékek, az asztalitenisz sport és az abban elért magyar eredmények minél szélesebb körbe jutnak el. 

A Magyar Posta több alkalommal adott már ki ebben a témában alkalmi bélyeget:

  • 1982-ben Forgács Miklós bélyegtervező grafikus alkotásával köszöntötte a Budapesten rendezett Asztalitenisz Európa-bajnokságot,
  • 2006-ban alkalmi bélyeg kibocsátásával emlékezett meg Sasváriné Paulik Ilona (1954-1999)paralimpiai bajnokról. A kerekesszékes asztaliteniszező 1992-ben Barcelonában csapatban ezüstérmes, egyéniben bronzérmes lett. Atlantában 1996-ban hódította el az egyéni elsőséget. 

Az alkalmi bélyeg forgalomba bocsátása része annak az ünnepi eseménysorozatnak, amelyet a Magyar Asztalitenisz Szövetség fennállása 100. évfordulójára rendeznek – áll a közleményben.

Nem élhetnek meg ilyen ünnepet a dél-koreai pingpongosok, ők „ideológiai megtisztuláson” esnek át Phenjanban, mert meggondolatlanul, Sin Jubinnal, a pingpong dél-koreai csillagával és más érmesekkel készítettek közös fotót a párizsi olimpián. A július 30-án készült fényképet történelmi szelfinek nevezték. A képet és a történetet itt láthatja >>>