Szeptember végén több mint 130 ezer olyan ügyfele volt a K&H-nak, akik 26 év alattiak voltak. A pénzintézet közölte, hogy az érintettek a harmadik negyedévben közel 7,6 millió alkalommal vásároltak a fizikai és a digitális bankkártyájukkal együttesen. Ezen belül a digitális fizetések száma több mint 4,4 millió volt, azaz a fizetések mintegy 60 százaléka.
Rammacher Zoltán, a K&H lakossági ügyfélszegmens marketing vezetője szerint ezen költések havi átlagértéke meghaladja a 127 ezer forintot. Szerinte sokkal inkább magától értetődő a fiatalok számára az okoseszközökön való gyors és kényelmes fizetés használata, akár a fizikai kártya nélkülözésével is, hiszen mindennapjaik szerves része a mobiltelefon, így a napi pénzügyeiket is szívesebben intézik azon keresztül.
„A készpénz szemét, a megtakarítók pedig lúzerek”
Talán még nem késő felszállni a kriptovonatra, ha még ebben az életben pénzt szeretne valaki keresni – mondja Robert Kiyosaki üzletember, bestselleríró. Szerinte a gazdagok hamarosan még gazdagabbak lesznek, aki szegény az meg lemarad erről is. Közben egy óriás bitcoinbálna már meg is nyomta a profitrealizáló gombot, a hétvégi csúcs után a korrekció az úr a kriptotőzsdéken.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Újabb szigor jön az egészségügyben

Ijesztő dolgot találtak a Covid-oltásokban, a szomszédban már nem kérnek belőle

Nem fogja elhinni, hogy kiknek adta Ferenc pápa az utolsó vagyonát

Trump többször feltette a kérdést Orbánnak: „Viktor, mikor léptek már ki az Európai Unióból?”

Sírba viszik a titkokat, Faraday-kalitka lesz a Sixtus-kápolnában

Kamatugrás: közel 8 százalékra vált az egyik legnépszerűbb állampapír

Nem maradt választásunk: elbuktuk az eurószázmilliókat

Jobbak vagyunk, mint Ausztria, és ezt maga az Eurostat állítja

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió
