A kormány nevében Lázár János egyelőre annyit erősített meg, hogy mindenképpen megvalósítják a mintegy hatmilliárd eurós beruházást, amelyből egymilliárd euró értékben közösségi infrastrukturális fejlesztéseket vállal a magyar állam – írta meg az mfor.hu.
Az arab óriásvállalat az elmúlt években egymás után húzta fel toronyházait, mint például a Burj Kalifa, de hoteleket, bevásárlóközpontokat és luxus lakónegyedeket is épített.
A nemrégiben közzétett és az idei első háromnegyed évben elért pénzügyi eredményei szerint a független értékbecslők 138,1 milliárd dirhamra (akkori árfolyamon 37,6 milliárd dollárra) tették az értékét.
Idén az első kilenc hónapban a bevétel 18,4 milliárd dirham (mintegy 5 milliárd dollár), a nettó profit 8,2 milliárd dirham (2,2 milliárd dollár) volt, utóbbi érték 42 százalékkal haladta meg a tavalyi azonos időszakban rögzítettet. Az EBITDA 29 százalékkal nőtt és 10,8 milliárd dirhamnál (2,9 milliárd dollár) állt meg. A kiváló eredmény a növekvő idegenforgalmi, kiskereskedelmi bevételeknek, valamint az ingatlanpiaci kereslet növekedésének köszönhető.
A csoport ingatlanos üzletága kifejezetten jó évet fog zárni. Összesen húsz különféle projektet visz Dubajban és másutt.
A kiskereskedelmi és a kereskedelmiingatlan-üzletágak iösszesen 4,3 milliárd dirham (1,2 milliárd dollár) hoztak, 3,6 milliárd dirhamnyi (980 millió dollár) EBITDA landolt a pénztárban, ez 36 százalékkal több mint 2022 első kilenc hónapjában.
A vállalatnak nem lesz szüksége hitelre a beruházásaihoz, mint ahogy eddig is mindig saját forrásból fejlesztett. A cég által üzemeltetett bevásárlóközpontokban nemzetközi összehasonlításban is irigylésre méltóan magas, 97 százalékos a foglaltság.
Az emirátusokon kívüli ingatlanberuházási projektjeiből a cégnek az idei első kilenc hónapban 2,2 milliárd dirham (599 millió dollár) értékesítési bevétel származott, főleg egyiptomi és indiai munkákból. A külföldi ingatlanos bevétel a csoport teljes bevételének 11 százalékát adja, de ez biztosan növekedni fog a következő 5-6 évben, mert várhatóan nem csak a magyar piacra lép be, hanem Európa más országaiba is.
Az Emaar a szállodai, az idegenforgalmi és a szórakoztatóiparban is vastagon jelen van.
Ebből a tevékenységéből 2,5 milliárd dirham bevétele lett az idei első kilenc hónap alatt, ami ötödével több mint 2022-ben volt.
A főváros vezetése ragaszkodik a Rákosrendező területére tervezett beruházásnál a konszenzusos, 2019-es koncepcióhoz, és jövő év elején társadalmi egyeztetést szeretne lefolytatni az ügyhöz kapcsolódó kérdésekben – mondta el a főpolgármester egy budapesti háttérbeszélgetésen. Hogy hogyan fekszik keresztbe Lázár János terveinek Karácsony Gergely, arról itt olvashat többet >>>
Orbán Viktor a következőket várja el Lázár Jánostól:
- középszerű dolog nem épülhet: „mi maxi-Dubajt építünk, a mini-Dubajra semmi esély";
- ami megépül, annak magyar építészetnek kell lennie, ahogy megszületett a magyar szecesszió;
- egyszerre kell közösségi és magán érdekeket is kiszolgálnia, többek között a vasúti és az autós forgalmat is;
- „Budapest ellen építeni nem lehet” – azaz a budapestiek egyetértésével lehet csak a projektbe belevágni.
- 1 milliárd euró értékben fordít a kormány a közlekedési átalakításra.
- 20 milliárd forintba kerül a terület környezeti mentesítése.
- 1 milliárd eurót költünk a közcélok megvalósítására, és ha még több részletre kíváncsi, akkor arról itt olvashat >>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!