Gondolkodott már azon, hogy egyes Instagram-videói miért tűnnek homályosnak, míg mások tűélesnek? Ez azért van, mert az Instagramon a videók minősége attól függ, hogy hányan nézik meg – derül ki az Instagram vezetőjének beszámolójából.
Adam Mosseri úgy fogalmazott, hogy „általában a lehető legjobb minőségű videót szeretnénk megmutatni, de ha valamit sokáig nem néznek meg, akkor áttérünk egy alacsonyabb minőségű verzióra. Aztán ha ismét sokat nézik, akkor újra megjelenítjük a jobb minőségű videót ”.
Hozzátette, hogy
az Instagram több erőforrást fordít az „olyan alkotóktól származó videókra, akik több nézettséget generálnak”.
Ez a jelenség egyébként összhangban van azzal a megközelítéssel, amelyet a Meta már korábban bejelentett. A vállalat ugyanis 2021-ben azt vetítette előre, hogy nem lesz képes lépést tartani a platformra feltöltött videók növekvő számával. A vállalat tavalyi becslése szerint naponta 4 milliárd videót engedett ki a platformra.
Mosseri azt is elmondta, hogy a legtöbbet nézett videók erőforrásainak kímélése érdekében a friss feltöltéseket a leggyorsabb, legalapvetőbb kódolással látják el.
Miután egy videó „kellően magas nézettséget ér el”, egy erősebb kódolási menetet kap.
Amint elég népszerűvé válik, a Meta a legfejlettebb (értsd: leglassabb, legszámításigényesebb) feldolgozást alkalmazza a videóra. Az eredmény természetesen az, hogy a legnépszerűbb alkotóknak általában a legjobban kinéző videóik vannak.