Magyarországon a műszaki képzésben részt vevő felsőoktatási hallgatókat kiemelkedő mobilitás jellemzi, 75 százalékuk kész belföldi költözésre karrierjének építése érdekében, 64 százalékuk a diploma megszerzését követően külföldi munkakeresést is tervez — közölte a Trenkwalder személyzeti szolgáltató csütörtökön az Automotive Hungary kiállításon végzett felméréséből.
A Trenkwalder a szervező Autopro közreműködésével a hazai műszaki képzésben részvevő mintegy 400 mérnökhallgató válaszait gyűjtötte össze elhelyezkedési terveiről.
A válaszadók 75 százaléka a diploma megszerzését követően kész az országon belül olyan helyre költözni, ahol a végzettségének megfelelő állást talál. Ennek persze megkérik az árát. A válaszadók 27 százaléka már kezdő mérnökként is legalább havi nettó 850 ezer forintot szeretnének keresni, további 45 százalék a nettó 650-850 ezer forint közötti sávot célozza kezdő fizetésként, de a maradék 28 százalék sem adná alább nettó 450 ezer forintnál — írják a közleményben.
A felmérésből kiderült, hogy
az alternatív külföldi munkalehetőségekkel a mérnökhallgatók is tisztában vannak, számos esetben már a végzés előtti években közvetlen megkereséseket is kapnak.
A válaszadók 64 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a diploma megszerzését követően külföldön is keres munkát.
A külföldre vonatkozó bérigények többsége, 51 százaléka a havi nettó 3500-5500 euró (1,3-2 millió forint) sávba esik, ami ugyan kezdő fizetésként Nyugat-Európában is átlag felettinek számít, ám a nagyobb merítés miatt nagyobb esély van arra, hogy a jelentkező igényeire pozitívan reagáljanak, különösen, ha az illető valamilyen egyedi előnyt is képes felmutatni - olvasható a közleményben.
Nógrádi József, a Trenkwalder kereskedelmi igazgatója a közleményben rámutatott arra, hogy
adataik szerint jelenleg a junior, maximum 3 év tapasztalattal rendelkező mérnökök nettó kezdőbére 400-470 ezer forint között mozog a hazai autóipari vállalatoknál, ami még különféle bónuszok és egyéb juttatások estén is elmarad a diploma előtt álló hallgatók elvárásaitól.
A kereskedelmi igazgató kiemelte, Magyarországon számos vezető autóipari gyártó folytat a világ élvonalába sorolható autóipari fejlesztést. A mérnökhallgatókat pedig motiválja, hogy milyen projektekhez, fejlesztésekhez és innovációkhoz csatlakozhatnak — tette hozzá Nógrádi József.
Havi 100 ezertől 400 ezerig: már a fiataloknál is durvák a bérkülönbségek
Negyvenezer forinttal, közel 182 ezer forintra nőtt a 19-29 évesek átlagos jövedelme a K&H friss ifjúsági indexe szerint. A fiatalok közül tízből négyen kevesebb mint 100 ezer forint jövedelemre tesznek szert egy hónapban, miközben 11 százalékuknak minden hónapban több mint 400 ezer forint a bevétele. Bővebben >>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Trump 34 százalékos vámot jelentett be Kínára, 24-et Japánra, 20-at az EU-ra és 10-et az Egyesült Királyságra

Mégse jön szerdán Netanjahu, ekkor zárják le Budapestet

Nagy bejelentést tett a BYD, Győrre esett a választás

Besokalltak a futárok, ennyi pénzért nem akarnak dolgozni

Őrült fegyver készülődik mindenki ellen, aki Putyinnal üzletel: a magyarokra is lecsaphat

Metropol: Alsó hangon 100 millióval támogatta a Tisza Pártot egy magyar nagyvállalkozó

Ennek fele sem tréfa: Szlovákiában katonák járőröznek, Csehországban hermetikusan zárnak

Bejött az egynapos matrica, még akkor is, ha majdnem a tíznapos árával vetekszik

Meglepőt húzott a lakosság az állampapírpiacon
