Vitézy Dávid az Indexnek adott interjújában úgy fogalmazott, hogy a fővárosnak Rákosrendező megvásárlására a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert „ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város, és ezt a közgyűlési döntés is tartalmazza”.
Most azonban azt közölte a portállal a MOHU, hogy
pontatlanul fogalmaz Vitézy Dávid – a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a Főváros.
A cég kifejtette, hogy lehet, hogy nem tiszta minden részlet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért szeretnék eloszlatni a kételyeket.
Elárulták, hogy a MOHU Budapest valóban fizetett a BKM-nek: összesen 39 milliárd forintot adtak a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért.
Ebből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet – ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet.
„Ennek a szerződésnek a részeként, tavaly év végén, további mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a Fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is. A vételárat az EU-s támogatással összefüggésben használhatja fel az Önkormányzat” – közölte a vállalat.
Ez alapján valóban van bőven tartalék a BKM-nél, azonban az összeget nem tudja szabadon felhasználni a főváros.
Hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, az nem a MOHU dolga. A mi feladatunk a hazai hulladékgazdálkodási rendszer modernizálása és fejlesztése, annak érdekében hogy meg tudjunk felelni az európai uniós céloknak és hogy minél jobban óvjuk a környezetünket
– tették hozzá.