A tárcavezető egyetértett Orbán Viktor miniszterelnök azon korábbi kijelentésével, miszerint az Európai Unió beteg. Meglátása szerint ezt a betegséget az energiaválság hozta a felszínre.

Miközben Kína és Amerika is fejlesztőállamként gondolkodik, addig az Európai Unió szigorú fiskális politikában, amire a miniszter szerint jó példa Németország, mert ott erőltetetten alacsonyan tartják a költségvetési hiányt, szemben Kínával és az USA-val, ahol az jelentősen magasabb.

Nagy Márton szerint az EU úgy gondolja, az a jobb megoldás, ha nem költ, miközben szerinte ezzel szemben több pénzt kellene a gazdaságnak adni – írja riportjában az Index.

Meglátása szerint a következő napok és hetek meghatározóak lesznek, az origó pedig most elmozdul Trump elnökségével, ami mellett a német választás is jön. „Talán visszatérünk oda, hogy a gazdaság lesz az első és nem a sokadik pont.” – mondta.

Hangsúlyozta, Amerika és Kína GDP-arányosan 100 százalék fölött, míg Európa 86,4 százalékban adósodott el, Németország 65,6 százalékban. Szerinte jól látszódik, hogy jóval többet költ a gazdaságra Kína és az Egyesült Államok, miközben nincs az EU-ban sem több innovátor, csak elhagyják a kontinenst.

„Nem azt mondom, hogy fiskális alkoholizmus kell, hanem hogy digitális átmenetre és a zöld átállásra költeni kell” – tette hozzá.

Nagy Márton elismerte a gyenge gazdasági teljesítményt, de jön a fordulat

Idén negyedévről negyedévre egyre erősebb GDP adatokkal találkozhatunk, miközben a lakosság konjunktúra érzete is fokozatosan javul - jelentette be tájékoztatóján Nagy Márton, ahol az Economx kérdésére elárulta: jelentős amerikai beruházást jelenthetnek be a napokban.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.