A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzi a textiltermékek szálösszetételének valódiságát; a cél annak feltárása, hogy a 100 százalék pamut megjelöléssel ellátott termékek valóban megfelelnek-e a címkén feltüntetett anyagösszetételnek, amennyiben a vizsgálatok eltérést mutatnak ki, úgy megtévesztés miatt hatósági eljárás indul a magyar családok védelme érdekében – közölte az NKFH szerdán az MTI-vel.
Kiemelték,
a háztartási textíliák és ruházati termékek alapanyagának helyes feltüntetése kiemelten fontos a fogyasztók számára, hiszen a szálösszetétel alapvetően befolyásolja vásárlási döntéseiket.
A valótlan információk alkalmazása megtévesztő kereskedelmi gyakorlatnak minősül, amely sérti a fogyasztói jogokat.
Számos esetben előfordul ugyanis, hogy a termék valódi anyagösszetétele nem egyezik meg a címkén szereplő adatokkal, a korábbi években gyermek pizsamákat vizsgált a hatóság,
- 40 termékből a 100 százalék pamut helyett a valódi összetétel 4 esetben 100 százalék poliészter,
- 6 esetben pedig 40-60 százalék poliészter volt
– írták a közleményben.
A vizsgálatot az NKFH akkreditált Élelmiszer- és Vegyipari Laboratóriuma végzi a vonatkozó uniós jogszabályok előírásai alapján, ugyanis textiltermékek csak akkor forgalmazhatók, ha a címkézés és jelölés megfelel a jogszabályi követelményeknek. A hatóság külön figyelmet fordít arra, hogy a száz százalékos pamut megjelölés csak olyan termékeken szerepeljen, amelyek valóban egyetlen szálasanyagot tartalmaznak – ismertették.
A hatóság a közleményben arra felhívta fel a a figyelmet, hogy a vásárlóknak érdemes körültekintően tájékozódniuk a textiltermékek összetételéről, és amennyiben gyanús eltérést tapasztalnak, azt jelezzék az NKFH-nak, vagy az illetékes kormányhivatalnak.
Német-Weingartner Lilla, az NKFH elnöke a közleményben rámutatott arra, hogy a vizsgálatok kiterjednek a csecsemő- és kisgyermek ruhákra, gyerekruhákra és tornaruhákra, valamint felnőtt ingekre és pólókra egyaránt. Hatóságuk a vizsgálat eredményeit összegzi, és szükség esetén intézkedéseket tesz a fogyasztók védelme érdekében.
Célkeresztben a budapesti kínai éttermek
Súlyos élelmiszerbiztonsági és higiéniai szabálytalanságokat tárt fel a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH), ami miatt több vendéglátó egység is kénytelen volt lehúzni a rolót. Erről itt olvashat többet >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Beindul a vérbiznisz, az ukrán óriás Erdélyre kacsintott

Újabb európai országot támadnak az oroszok

Varga Mihály: Megjelentek a recessziós kockázatok

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió

Kelet-európai bíborost bízott meg utolsó kívánságának teljesítésével Ferenc pápa

Jobbak vagyunk, mint Ausztria, és ezt maga az Eurostat állítja

Erdő Péter megvalósíthatja a több száz éves magyar álmot, mutatjuk a legfrissebb számokat

Nem egyértelmű, hogy a tulajdonosnak joga van-e eladni a saját lakását

Ennél olcsóbb már nemigen lesz a tankolás, hiába zuhant mélypontra a dollár
