A nyár folyamán többször beszámoltunk mi is arról, hogy Európa híres turisztikai helyein már mozdulni sem lehet, a túlturizmus sok helyen megjelent, lépni sem lehet az emberáradattól. Most az  msn.com oldaláról szemezgetve ajánlunk néhány alternatívát, amelyet érdemes esetleg a jövő évi utazásra tervezni.

Ha Velence tömegnyomora elriasztja, akkor érdemes Trieszt felé menni. Velencénél kevésbé forgalmas, gyönyörű építészetet és virágzó kávékultúrát kínál. Velencéhez hasonlóan Trieszt is jól bejárható gyalogosan.

Párizs helyett Nizza, amely lazább hangulatot kínál. Sétálhat a kavicsos strandokon, vásárolhat a helyi piacokon, és megcsodálhatja a művészi épületeket, anélkül, hogy nagy tömeg lenne, nem lehet kihagyni a lenyűgöző naplementét a Colline du Château-ból.

Utrecht Amszterdam minden varázsát kínálja, de kisebb és csendesebb. A város történelmi központja tele van hangulatos csatorna menti kávézókkal és macskaköves utcákkal, így tökéletes hely a holland kultúra felfedezéséhez tömeg nélkül. Ne felejtsen el beszerezni egy fagylaltot a Roberto Gelatóban, amely a legjobb az országban.

A túlturizmus elérte Amszterdamot és Koppenhágát. A két európai főváros intézkedéseket vezetett be a látogatók csapatainak megfékezésére és a túlturizmus csökkentésére. A turistákat arra szeretnék ösztönözni, hogy a központon kívüli új területeket fedezzenek fel. Itt vannak a részletek >>>

Bár Barcelonát nehéz kihagyni, a nyugalomra és csendre vágyók számára Girona jobb választás lehet. Kevésbé nyüzsgő, így lassabb tempóban élvezheti történelmi helyszíneit és bájos óvárosát. Ha Ön a Trónok harca rajongója, akkor látogasson el a Girona katedrálisba, ahol a hatodik évad egyik jelenetét forgatták, amelyet Barcelonában nem láthat.

Az Olaszország élelmiszer-fővárosaként ismert Bologna paradicsoma lehet mindazoknak, akik szeretnének az autentikus olasz ételeket kipróbálni anélkül, hogy Rómában mindenütt sorba kell állni. Ha először jár Bolognában, látogasson el a Centro Storico-ba, ahol a régi világ építészetének életre keltését láthatja.

Az Egyesült Királyság zöld fővárosaként ismert Bristol frissítő alternatívát kínál Londonhoz képest. Ez a város laza hangulatot kínál, a kultúrában gazdag Bristol számos múzeumnak és színháznak ad otthont, így tökéletes hely a kikapcsolódásra és a művészeti galériák felfedezésére.

Ahelyett, hogy Lisszabonba indulna, miért nem próbálja meg Portót? Ez egy hangulatos város, amely macskaköves utcáival és gyönyörű régi épületeivel, mintha visszalépne az időben. Porto kevésbé zsúfolt, mint Lisszabon, így nyugodtabb élményt kínál. Olyan egyedi látnivalókat talál, mint a festői Douro folyó, lenyűgöző hidak és a híres portói borospincék, ahol megkóstolhatja a helyi ízeket.

Járható utat találhatott a túlturizmus ellen Portugália.
Egyre több ország küzd változatos, és alkalmanként igen rebellis módszerekkel az elviselhetetlen turizmusdömping ellen. Portugália azonban egészen innovatív megoldással kísérletezik. Itt olvashat erről többet >>>

Olomouc egy gyönyörű menekülési lehetőség Prága nyüzsgő utcái elől. Lenyűgöző barokk épületek és élénk hangulat jellemzi. Olomouc számos nagy térnek ad otthont, a főtéren pedig az 1716 és 1754 között épült, az UNESCO Világörökség részét képező Szentháromság-oszlop található.

Nafplio egy kellemes alternatíva Athén nyüzsgésére, vízparti kávézóival és velencei építészetével. Kisebb, könnyebben megközelíthető, és közel van a fontos régészeti lelőhelyekhez, békés, mégis gazdag élményt kínál. Görögország egyik legromantikusabb és legfestőibb városa, Nafplio.

Túlturizmus: miért pont mára vált elviselhetetlenné?

Santorini, Barcelona, Brugge – hogy mi a közös ezekben a helyekben azon túl, hogy rengetegen álmodoznak arról, hogy egyszer eljussanak oda? A helyi ellenállás. Egyre több turista paradicsomként definiált helyszín lakossága jelzi, hogy besokalltak a lakóhelyüket elözönlő tömegtől. A barcelonaiak egyenesen vízipisztolyokkal mentek neki nyáron a látogatóiknak. Egyes városvezetők már meg is tették a válaszlépéseket, és korlátozták a turisták lehetőségeit, az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint azonban egyelőre kevés az igazán hatékony intézkedés ilyen téren. Erről itt olvashat többet >>>