Az amerikai-magyar vezetői megbeszélések és találkozók immár a normális élet részének tekinthetők, hiszen az Egyesült Államok és Magyarország ugyanazt a civilizációs harcot folytatja a Nyugat megmentése érdekében – közölte a magyar miniszterelnök a Hrisztijan Mickoszki észak-macedón kormányfővel közösen tartott sajtótájékoztatón Budapesten.

Kitért arra, hogy Magyarország támogatja Észak-Macedónia európai uniós csatlakozási folyamatát is. „Szégyen, hogy milyen lassan halad ez a folyamat” – mondta, hozzátéve, hogy szerinte ezért az EU-t terheli a felelősség, nem az észak-macedónokat.

Orbán Viktor kitért arra is, hogy jó Magyarország és Észak-Macedónia gazdasági kapcsolata, és megjegyezte, hogy Szerbiával együtt egy egységes gazdasági erővé kellene összeszervezni szerinte ezt a térséget.

Orbán Viktor azt is elmondta: mostantól kezdve nem érdemes hírértéket tulajdonítani annak, hogy a magyar miniszterelnök beszélt az amerikai elnökkel, „így szokott ez lenni, amikor szükséges". Annak sincs különösebben hírértéke, hogy kedden a magyar külügyminiszterrel találkozik az amerikai külügyminiszter – jegyezte meg.

A közöttünk lévő együttműködés nem egyszerűen taktikai vagy gazdasági érdekekből kiinduló együttműködés, hanem van egy mélyebb alapja: egy civilizációs küzdelemben vagyunk, a progresszívek az egyik oldalon, a másik oldalon pedig a patrióták

– fogalmazott Orbán Viktor.

Elmondta azt is, hogy amióta az Egyesült Államokban a patrióták győztek, Közép-Európában felerősödtek a destabilizációs törekvések, ennek elszenvedője Szerbia, Szlovákia és Magyarország.

Azt a globális pénzügyi és politikai gépezetet, amely korábban elfoglalta az Egyesült Államok kormányát, Brüsszelt és néhány európai tagállamot is, úgy kellett kiverni Magyarországról 

– mondta Orbán Viktor, hozzátéve: a Soros-féle hálózattal folytatott küzdelem utóvédharcait és végleges lezárását húsvétra tervezi.

Marine Le Pen kiakadt az amerikaiakra

Bár ellenzi az európai védelem ötletét, valamint francia csapatok küldését Ukrajnába, de az amerikaiak lépését is elítélte a francia Nemzeti Tömörülés vezetője. Marine La Pen szerint kegyetlen a honvédő ukránokkal szemben – elsősorban nem is a fegyverek szállításának leállítása, hanem – a hírszerzési, technológiai és digitális támogatás megvonása. Erről itt olvashat többet >>>