Egyelőre nem látható, hogy ki dolgozik majd a Paks II. Atomerőműben és a Paksi Atomerőműben, a meghosszabbított üzemidejében, illetve a hozzájuk szervesen kötődő nukleáris kutatóhelyeken, egyetemeken.
Az ágazatot érintő pályázatok és programok nem segítik a hazai nukleáris tudás fenntartását, fejlesztését - mondta Horváth Ákos.
Az Energia21 kezdeményezés tagja, az Energiatudományi Kutatóközpont főigazgatója szerint fel kell készülni a nukleáris hiányszakmákban dolgozó munkaerő pótlására.
Az atomiparban a fő hazai cél a Paks II. Atomerőmű megépítése, de a beruházás árnyékában nem kapnak kellő figyelmet a nukleáris tudást megalapozó és fenntartó kutatások és az oktatás folyamatos támogatása
- fogalmazott.
Mint mondta, kiváló minőségű a mérnöki képzés Magyarországon, de „nuklearizálni” kell azon szakemberek tudását, akik az atomerőművekkel kapcsolatos munkákat végzik majd.
Ehhez az szükséges, hogy a döntéshozók az ország nukleáris stratégiájára építve összehangolt, és kiemelt oktatási és kutatási programot állítsanak össze.
A vg.hu beszámolója szerint rámutatott, hogy legutóbb a 2015-1018-as időszakban voltak ilyen programok, amikor Pálinkás József vezette a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalt (NKFIH).
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!