A műanyaghulladék csökkentése érdekében 2024 júliusa óta tilos a laza kupakok használata.
Az italos kupaktanács döntése: nem kell feszegetni, jó az úgy!
Bizonyára olvasóink is egyre gyakrabban vásárolnak olyan üdítőitalt, ásványvizet, tejet, gyümölcslevet, aminek a kupakját csak nagy erőlködés árán tudják lecsavarni. Csakhogy az a fránya kupak nem véletlenül makacskodik.Részletek ITT →
Most egy német csomagolási szakértő bírálta a szorosan rögzített palackkupak kötelezővé tételét, mondván, nem logikus az intézkedés.
Tényleg hoz ez valami hasznot a bolygónak vagy akár Európának? Az én egyértelmű válaszom az, hogy nem
– mondta kategorikusan Markus Prem, a Kempteni Alkalmazott Tudományok Egyetemének munkatársa a Német Sajtóügynökségnek.
A rossz lelkiismeret megnyugtatása lehet a cél
A német szakember kijelentette, hogy rendkívül csekély a tengerbe, folyókba és tavakba kerülő eldobott fedők mennyisége, miközben az uniós szabályozás miatt
AZ IPARÁG KÉNYTELEN VOLT MILLIÁRDOKAT FEKTETNI EGYEBEK MELLETT ÚJ GÉPEKBE, EGY GYAKORLATILAG MÉRHETETLEN HATÁS ÉRDEKÉBEN.
A Német Italnagykereskedők Szövetsége arról tájékoztatta a dpa-t, hogy a rendszerek átalakításával kapcsolatban felmerült költségek vélhetően eurómilliós nagyságrendűek – írja a Der Standard.
A Német Élelmiszeripar Szövetség szerint a jelentős költségek töltősoronként 181 ezer euró körül mozognak, ráadásul
AZ ÚJFAJTA KUPAKMEGOLDÁSOK DARABONKÉNT KÖRÜLBELÜL 0,2 CENT TÖBBLETKÖLTSÉGGEL JÁRNAK
– közölte Peter Feller, a szövetség vezérigazgató-helyettese, hozzátéve, hogy Európa és Amerika részesedése kicsi a tengerbe mosott műanyagokból, hiszen azok túlnyomó többsége Ázsiából származik:
Valahol máshol kellene kezdenünk, ha valóban változást akarunk elérni, hiszen sokkal fontosabb a műanyagok újrahasznosítása.
A német szövetség azt is hangoztatja, hogy az úgynevezett szemetelés problémája Németországban már az uniós irányelv hatályba lépése előtt sem létezett.
A megszokásra apellálhatnak a rendszer kitalálói
A cikk elején említett Markus Prem, a Kempteni Alkalmazott Tudományok Egyetemének munkatársa nem hiszi, hogy a fogyasztók sokáig idegeskedni fognak a „lekötözött sapkák” miatt, hiszen az emberek hozzászoktak a műanyag zacskók vagy műanyag szívószálak eltörléséhez is.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!