Minden korábbinál több, 94 millió külföldi turista látogatott Spanyolországba 2024-ben - jelentette be Jordi Hereu, ipari és turizmusért felelős miniszter Madridban. Spanyolország megerősíti vezető szerepét a világ turizmusában – fogalmazott a tárcavezető, aki hozzátette, hogy egy év alatt 10 százalékos növekedést ért el az ágazat.

Mint mondta, azt szeretné, ha ez a növekedéssel a lehetőségeket is fejlesztenék, hangsúlyt helyezve a minőségre és a fenntarthatóságra.

Beszámolt arról is, hogy

a tavalyi turisztikai bevételek 16 százalékkal emelkedtek 2023-hoz képest és meghaladták a 126 milliárd eurót.

A miniszter ebben az évben a turizmus élénkülésének folytatódására számít, az első negyedévben 9 százalékos bővülésre és 26 millió külföldi turistára. A becsült bevétel 16 százalékos növekedéssel 36 milliárd euró lehet a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva.

Hozzátette:

lehetségesnek tartja, hogy Spanyolország idén elérje a 100 milliós látogatószámot.

Jordi Herreu kitért arra, hogy az ágazatban foglalkoztatottak száma 2024 decemberében elérte a 2,6 milliót, ami az eddigi legkedvezőbb eredmény és 3,8 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

A turizmus növekedése a spanyolországi légikikötők forgalmán is lemérhető. Az országban 46 repülőteret és két heliportot üzemeltető Aena-csoport tájékoztatása szerint 2024-ben 309 millió utast fogadtak, ami éves viszonylatban 9,2 százalékos növekedést jelent. A legtöbben, 66 millióan a fővárosi Adolfo Suárez Madrid-Barajas repteret használták, amelyet a Josep Tarradellas Barcelona-El Prat reptér követ 55 millió utassal.

2020 augusztusában a Covid tarolt, valamivel több mint két millió külföldi turista érkezett Spanyolországba a nemzetközi repülőtereken keresztül, amely 80 százalékos csökkenés volt az előző év azonos időszakához képest. Akkor arról szóltak a hírek, hogy összeomlott a turizmus >>>

Elég a tömegturizmusból! Többen Barcelona példáját követhetik

A spanyol város lakói ráuntak az utcákat, a strandokat és a helyi nevezetességeket elfoglaló embertömegre, a hatóságok pedig az ingatlanárak miatt kénytelenek beavatkozni. Erről viszont már tavaly nyáron írtunk, addigra rendeződtek a sorok, feléledt a turizmus, és már ellenlépéseket kellett tenni, hogy ne legyen annyi turista Sapnyolországban >>>