A németországi labdarúgó Európa-bajnokság nyitónapján, péntek reggel közzétette negyedéves jelentését a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján az Opus Global Nyrt. Ebből kiolvasható, hogy a befektetési holding 11,2 milliárd forintos adózott eredménnyel zárta a 2024. január-márciusi időszakot, ami 3,6 százalékkal meghaladta ez egy évvel korábbi profitot. A társaság közleménye szerint a rekordok sorát megdöntő 2023-as év után jól kezdték 2024-et is, hiszen az első negyedévben először értek el ekkora nyereséget.
Ugyanakkor a január-március gazdálkodásában éreztette hatását a nehéz külső gazdasági helyzet. Az első negyedév összes működési bevétele csökkent a bázishoz képest, azonban így is 144 milliárd forintot tett ki.
Kapcsolódó
A szinergiahatások, és a hatékonyabb gazdálkodás eredményeként a költségeket sikerült az árbevétel visszaesésénél nagyobb mértékben közel 15 százalékkal 129,6 milliárd forintra mérsékelni. A konszolidált EBITDA így közel 25 milliárd forint volt.
Így látja az Opus-vezér
A pénzügyi soron jelentős eredményjavulás volt az első három hónapban. A 2,9 milliárd forintos plusz nagyban hozzájárult a 17,3 milliárd forintos adózás előtti nyereséghez, ami 16 százalékkal magasabb a bázisnál.
A tovább javuló profit megmutatta, komoly eredményeket értünk el a hatékonyság javulásában. Az első negyedév alapján elérhető a társaság stratégiájában meghirdetett 2024-es konszolidált, 94 milliárd forintos EBITDA cél
– értékelt Lélfai Koppány, az Opus Global Nyrt. vezérigazgatója.
Mi miért történik?
- Az iparban a kedvezőtlen nemzetközi és hazai folyamatok mellett is az árbevétel növekedése jellemző.
- Az eredményességi célok teljesítése érdekében a működési költségek kezelése fókuszban van.
- Az élelmiszeripari és energetikai szegmens is javuló eredményességről számolt be.
- Mindkét területre jellemző a terveknek és iparági benchmarkoknak megfelelően az árbevétel és a költségek csökkenése.
- Nagyon jól teljesített a turizmus is, ahol a bevételek piacot meghaladó mértékben, több mint 30 százalékkal emelkedtek az első három hónapban.
Merre tovább, Opus Global?
Érdekesség, hogy Mészáros Lőrinc, a több mint 350 vállalkozással és 40 ezer munkavállalóval rendelkező Mészáros Csoport alapító-tulajdonosa áprilisban azt mondta az Indexnek az Opus Globalról, hogy szemben az akkori 400 forint körüli árfolyammal, a papír valós értékének 500 forint felett kellene lennie. Azóta kereskedtek a papírjaikkal a 430-as szint felett is.
Az idézett interjúban Mészáros Lőrinc a további növekedési terveket árnyalva szektorális bontásban számolt be az aktuális beruházásokról, részletesen beszámolva az építőipar és a mezőgazdaság mellett az élelmiszeripari, illetve a turisztikai lábról. „Elsősorban Európában terjeszkedünk. Több komoly akvizíció előtt állunk, ami még nem nyilvános, de az első fél évben több is lezárulhat.”
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!