A közlemény szerint az 1912-ben alakult pénzügyi intézmény a világ negyedik legnagyobb bankja, Magyarországon 1997 óta van jelen.
A megbeszélés kapcsán a miniszter kiemelte, hogy „Magyarország regionális pénzügyi központtá kíván válni”, amely hídfőállást jelenthet a kínai pénzintézetek számára is. Hozzátette, hogy a jüan és a kínai befektetések világgazdasági szerepe egyre meghatározóbb, Kína globális pénzügyi pozíciója pedig folyamatosan erősödik.
Hangsúlyozta, hogy Magyarország kiváló kapcsolatokat ápol az országban már működő kínai bankokkal, a Bank of China, a China Construction Bank Corporation, a China Development Bank, valamint az Asian Infrastructure Investment Bank képviseleteivel.
A felek megvitatták a magyar-kínai gazdasági kapcsolatok legfontosabb kihívásait, a széleskörű pénzügyi és gazdasági kapcsolatok aktuális helyzetét, valamint az együttműködés bővítésének lehetséges irányait, amelyek közül kiemelkedik a befektetésekhez kapcsolódó finanszírozás területe.
Kína hazánk kiemelt partnere: az FDI állomány 3 százaléka köthető kínai befektetésekhez, a kereskedelemben a 9. legmeghatározóbb ország, miközben a kínai vállalkozások 16 ezer magyar család megélhetését biztosítják.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!