Másfél milliárd dollár támogatást kér az Egészségügyi Világszervezet (WHO ) az egészségügyi válsághelyzetekkel szembeni idei fellépésre – derült ki a WHO Genfben ismertetett, év elején szokásos nemzetközi felhívásából. A több mint 150 országban jelen lévő WHO a tavalyival azonos összeget szeretne összegyűjteni a Gázai övezettől Afganisztánig 42 válságövezetben élő több mint 300 millió ember megsegítésére.
Megfelelő és fenntartható finanszírozás nélkül azzal a lehetetlen feladattal nézünk szembe, hogy arról kell döntenünk: kiről gondoskodjunk és kiről ne
– mondta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az ENSZ egészségügyi szakosított szervezetének főigazgatója. Bírálta egyúttal a szükségletek és az elérhető pénzalapok közötti szakadékot. Tavaly a globális egészségügy finanszírozása a szükségletek alig 40 százalékára volt elegendő – mutatott rá.
Ezeknek a pénzalapoknak lehetővé kell tenniük, hogy szembeszállhassunk a konfliktusokkal összefüggő, korábban soha nem látott globális egészségügyi válságokkal, az éghajlatváltozás okozta problémákkal, a járványokkal és a népesség elvándorlásával
– jelezte közleményében a WHO.
A szükséghelyzetek egyre szaporodnak, már nem elszigeteltek vagy véletlenszerűek, hanem állandóak és egymást követve egyre fokozódnak – mutatott rá a főigazgató.
A WHO által a héten, az igazgatótanács februári elejei ülése előtt az interneten közzétett dokumentumokban arra figyelmeztettek, hogy fennáll egyes donorok elveszítésének a veszélye.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Újabb szigor jön az egészségügyben

Ijesztő dolgot találtak a Covid-oltásokban, a szomszédban már nem kérnek belőle

Nem fogja elhinni, hogy kiknek adta Ferenc pápa az utolsó vagyonát

Kamatugrás: közel 8 százalékra vált az egyik legnépszerűbb állampapír
Megbénul az egész város: Ferenc pápa temetése mindent felborít

Nem maradt választásunk: elbuktuk az eurószázmilliókat

Ez a nyelv egyre fontosabb a munkaerőpiacon

Ez a munka mindent visz: vízpart, magas bér, szállás

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió
