A szakszövetség a hazai építőanyag-gyártó tagozatának kezdeményezésére, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) támogatásával dolgozta ki a tanúsítási rendszert, a Prémium magyar építőanyag és a Prémium regionális építőanyag tanúsító védjegyeket.

Az ÉVOSZ számára egyaránt fontos a hazai és regionális gyártású építőipari termékek fejlesztésének előtérbe helyezése, valamint a fogyasztók rászoktatása a hazai gyártású minőségi termékekre. Ez szolgálja a környezettudatosságot, az építőipar ökológiai lábnyomának és import kitettségének csökkentését, az építési helyszínhez közelebb gyártott, illetve az alacsonyabb környezetterhelésű építési termékek használatát.

Nem puszira osztogatják

A védjegyek szakmai súlyát az adja, hogy a tanúsítási rendszert maga az építőiparban tevékenykedő vállalkozók közössége hozza létre, és használatának szakmai felügyeletét is az ÉVOSZ látja el.

A védjeggyel az ÉVOSZ többek között szeretné elérni, hogy ismerjék el a jogszabályban előírt kritériumokon felül önként vállalt minőségi többletfeltételeket, az építési termékekre olyan követelményrendszert állapítsanak meg, amely megfelel a korszerű, minőségi, tartóssági, környezet- és fogyasztóvédelmi elvárásoknak.

Arra törekednek, hogy a védjegy szolgáljon a fogyasztói bizalom letéteményeseként és referenciaként, nyújtson egyértelmű segítséget a fogyasztóknak a minőségtudatos választásban tudatta az ÉVOSZ.

Bottal jár a reumás építőipar, szűkösen húzhatja be 2024-et

2024 októberében vegyes képet mutatott az építőipari termelés: míg az éves összevetésben 0,5 százalékos csökkenést mértek, addig az előző hónaphoz képest 4,6 százalékos bővülést regisztráltak, de a megkötött új szerződések volumene visszaesett. Az ÉVOSZ elnöke egy csütörtöki eseményen arról beszélt, zaklatott év volt az idei az építőiparban, rengeteg kockázattal, némiképp szűkösen, de meg tudják ismételni a múlt évi teljesítményt. Az NGM államtitkára optimista, szerinte a fordulat már megérkezett.

A részletekről ITT írtunk bővebben.