Alig tucatnyian gyűltek össze a Széchenyi Gyógyfürdő Márványtermében a Rác Nosztalgia Kft. vagyontárgyainak értékesítésére a május utolsó napjára megrendezett nyilvános árverésre. Kollár Dávid Mihály felszámolóbiztos a szokásos jogi formaságok után röviden bemutatta a nyilvános ráverés két tárgyát: a 2070 négyzetméteres szállodát, valamint a 3333 négyzetméteres Rác Fürdőt, és arra is felhívta a figyelmet, hogy az ingatanokat jelentős jelzálog terheli és az új tulajdonosnak több korlátozással is számolnia kell. Majd közölte, hogy az árverésre kerülő ingatlanokat senki sem kívánta előzetesen megtekinteni - kezdi árverési beszámolóját a napilap.
Az árverésen egyetlen cég, a Budapest Gógyfürdői és Hévízei Zrt. indult, amely az előírásoknak megfelelően befizette a 254,4 millió forintos árverési előleget. A licit így mindössze 12 percig tartott. A licitzáró szolid taps után távozni igyekvő Szűts Ildikó, a BGYH Zrt. vezérigazgatója a napilap kérdésére elmondta, nem lepte meg különösebben a csekély érdeklődés, hiszen a körülmények a főváros számára teszik igazán vonzóvá az ügylet.
Az is elárulta, hogy a cég kikiáltási áron,, vagyis 5,088 milliárd forintért vásárolta meg a fürdőt és a szállodát.
Hozzátette azt is, hogy most még csak a licit zárult le, a felszámolási eljárás még nem fejeződött be. Éppen ezért egyelőre a szálloda és a fürdő felújításához és későbbi üzemeltetéséhez kapcsolódó kérdésekre sem kívánt válaszolni.
A Karácsony Gergely vezette közgyűlés 2019-ben már döntött arról, hogy több mint hétmilliárd forintos ajánlatot tesznek a Rác fürdő és a hotel tulajdonjogának megszerzésére az állami felszámolócégnél. Nyilvános pályázatot azonban eddig nem írt ki a felszámoló a 2016 decembere óta felszámolási eljárás alatt lévő Rác Nosztalgia ingatlanának értékesítésére. Most márciusban megjelent a felhívás, akkor amikor a főváros a járvány és a kormányzati elvonások miatt nehéz pénzügyi helyzetbe került.