A saját fejlesztésű kisrepülőgépek gyártásával foglalkozó pécsi társaság közlése szerint a most megnyílt bemutatóterem célja, hogy a vállalat világszerte elismert, innovatív sportrepülőgépeit közvetlenül elérhetővé tegye az ázsiai piacon az érdeklődők számára.
A vállalat a 175 millió eurós összbefektetés keretében a bemutatóterem mellett már építi a területen az első nemzetközi gyárát is, amely a pécsi egység tapasztalataira és technológiai alapjaira épül 8000 négyzetméteren. A tervek szerint a kínai-magyar vegyesvállalat, a Jiangsu Magnus Aircraft Manufacturing 300 embernek biztosít majd munkalehetőséget, és jelentős kapacitással segíti a Magnus bővülését az ázsiai piacokon.
A bemutatóterem és az új gyár fontos lépés a vállalat számára, új perspektívákat nyit a nemzetközi növekedésben, hiszen a Sanghaj közelében lévő Vuhszi Kína egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági központja, lakossága megközelíti a 7,5 milliót, a GDP pedig meghaladja az 1,55 ezer milliárd jüant - mintegy 217 milliárd dollárt.
Vuhsziban egy repülőgép összeszerelő, egy karbantartó üzemegység, valamint az Óbudai Egyetem közreműködésével egy fejlesztési központ épül. A kínai beruházásokkal tíz éven belül több ezer két- és legalább négyszáz négyüléses kisrepülőgépet állítanának elő főként a kínai, az iráni és az afrikai piacra.