A Napenergia Plusz Program napelem és energiatároló egyidejű beszerzéséhez kínált támogatást lakossági fogyasztók számára. A fejlesztések megerősítik a háztartások önellátási képességét, csökkentik áramszámlájukat. A megtermelt zöldenergia eltárolása és helyi felhasználása mérsékli a villamosenergia-hálózat terhelését.
A kormány összesen 105,8 milliárd forintos keretösszeget különített el a családok beruházásainak ösztönzésére a Napenergia Plusz Programban. A nyári keretemelés jóvoltából az eredetileg kalkulált 15 ezerhez képest eddig több mint 20,5 ezer háztartás támogatásáról született döntés 84,2 milliárd forint értékben. A nyertesek mintegy negyedének már el is utaltak összesen 13,5 milliárd forintot. A legalább elfogadott időközi kifizetési kérelemmel rendelkező projektekben 19 megawatt összes beépített teljesítményű napelemes rendszereket és 31 megawattóra kapacitású energiatárolókat telepítettek.
A júliusi felfüggesztésig több mint 32 ezer előregisztrációs kérelem érkezett be. A 4,1 millió forintos átlagos támogatási igénnyel számolva a rendelkezésre álló forrásmennyiségből több mint 25 ezer pályázatra futhatja. Az előregisztrációig eljutottak közül külön-külön is több ezren akadtak el a pályázati folyamat különböző szintjein. Hiánypótlásokkal adósak, a vállalkozói szerződések megkötésén dolgoznak, vagy akár jóváhagyott előregisztráció birtokában nem léptek előbbre az elmúlt hónapokban.
Az előregisztráció megnyitásától egy teljes esztendő áll az érdeklődők rendelkezésére arra, hogy elérjenek a támogatási kérelmek benyújtásához. A január közepi végdátum kitűzésével kiszűrhetők közülük azok, akik időközben meggondolták magukat, letettek fejlesztési tervükről.