A Városligetben lépten-nyomon építkezésekbe lehet botlani, épül az új Néprajzi Múzeum, az új Nemzeti Galéria, a Magyar Zene Háza, megújul az Olof Palme-ház és a régi Közlekedési Múzeum is - hangzott el az RTL Híradóban.
A Liget-projektet 2010-ben indították, akkor még Múzeumi Negyed néven. 2012-ben jelentették be a koncepciót, amelyben a beruházások értékét 50-60 milliárdra becsülték.
Már 250 milliárdnál járunk
2014-ben a részletes tervek bejelentésekor már 150 milliárdos kiadásról beszélték. A 2015-ös kormányhatározatban 157 milliárd forint szerepel. A közelmúltban pedig 250 milliárd forintról beszélt Baán László, az építtető Városliget Zrt. vezetője.
Nem csak a költségek emelkedtek, a határidők is. Jelenleg 2019 helyett 2020-as átadásokkal számolnak - hívta fel a figyelmet a tévécsatorna a híradójában.
Még több épületet húznak fel a Ligetben
A költségnövekedést és a határidőcsúszást a bővülő tervekkel magyarázzák. A múzeumok mellett ugyanis a fővárosi városligeti színház és az állatkerti biodom megépítése is a Liget-projekt része lett. Építenek mélygarázsokat és felújítják a zöld felületeket.
Az LMP szerint azért drágulnak a beruházások, hogy több pénz jusson a Fidesz-közeli cégeknek.
A projekt ellen nem csak az ellenzéki politikusok, hanem a civilek is tiltakoztak, főként a fák kivágása és a zöldfelület csökkentése miatt.