Az elektori rendszer miatt viszont nem a legtöbb szavazatot szerző jelölt ülhet be az elnöki székbe, hanem aki a csatatérállamokban jobban teljesít. Ennek alapján pedig Trump vezet, mivel a hétből négy államban ő áll előrébb (Észak-Karolina, Arizona, Georgia, Pennsylvania), Harris pedig mindössze csak három (Michigan, Nevada, Wisconsin). De persze ezek is hibahatáron belüli eredmények.
Az Index tudósítása szerint nem kizárt, hogy a 2000-es George W. Bush-Al Gore verseny óta ez lehet a legszorosabb választás. Ezt tovább tetézi, hogy már most nagyon sok szavazatot adtak le: ugyan hivatalosan november 5-én járulnak az amerikaiak az urnákhoz, az ottani törvények szerint lehetőség van korábban is szavazni, amit eddig 62 millióan tettek meg, ez pedig több, mint amennyi 2020-ban, a koronavírus-járvány idején volt.
A kampányhajrán végén Donald Trump csütörtökön az új-mexikói Albuquerque-ben azt mondta, vannak, akik a nyomás alatt boldogulnak, de Harris szerinte megreped, de azt is állította róla, hogy teljesen merev, kimerült, mi több, egy gyermek szintjén ért a gazdasághoz.
Kamala Harris sem hagyta ki a hajrából a személyeskedést: szerinte a 78 éves Trump túl idős, Amerikának egy fiatalabb vezetőre lenne szüksége. Azt is állította, a nőkhöz szólva, hogy országos szinten tiltaná be az abortuszt Trump, ha megválasztanák.
Hozzátette, Trump a 2020-as elnökválasztás eredményének megváltoztatásáért tett erőfeszítései, valamint a korábbi adminisztrációjában dolgozók által megfogalmazott Project 2025 miatt a republikánusok jelöltje szerinte veszélyt jelent a demokráciára.
Már telefonon egyeztet Orbán Viktor és Donald Trump, ezt üzente a miniszterelnök
A miniszterelnök sok szerencsét kívánt a jövő keddi amerikai elnökválasztásra a republikánus jelöltnek.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.